VW Caddy Alltrack 2.0 TDI DSG 4Motion - Darčeky vítané!

Martin Šebesta, 10.05.2017
Či už vám tieto Vianoce priniesol darčeky Dedo Mráz alebo Ježiško, je možné, že pri ich rozvoze použili VW Caddy 2.0 TDI (110 kW/150 k) s pohonom všetkých kolies. Predstavili sme si, o čom sa tak cestou rozprávali.

Volkswagen vyzbrojil Caddy do boja s konkurenciou naozaj silnými zbraňami. Dedo Mráz by ťažko na rozvoz darčekov našiel v tejto triede auto s takým silným naftovým motorom. O dvojspojkovej prevodovke ani nehovoriac.

„Miesta vpredu je celkom dosť. Všade dobre vidím, ešte aj dozadu cez veľké okno,“ vravel si Dedo Mráz. Ježiško mu zo zadného sedadla kontroval: „Sedím o čosi vyššie a dobre vidím, kam ideme. Len malé posúvacie okienko mi prekáža, nemôžem sa pozerať na všetky deti okolo!“ „To preto, že máme posuvné bočné dvere. Keď som ťa nakladal do sedačky, mal som dosť miesta aj na parkovisku hračkárstva, ktoré bolo úplne plné,“ vysvetlil mu Dedo Mráz.

„Prázdne auto jazdilo nejako nervózne, s kufrom plným takmer po strechu, je to oveľa lepšie!“ „Pravdu máš, vzadu sú listové pružiny, tie potrebujú poriadnu záťaž. Preto aj tie rovné bočné steny! Tam sa toho zmestí! Deti chceli hračky, sánky, bicykle, niektorým vezieme aj stromček. Keby som vyložil aj zadné sedadlá, dám sem aj paletu,“ vraví Dedo Mráz malému zvedavcovi.

V zime sa auto rýchlo vykúrilo, cestu ukazovala presná navigácia, sedadlá boli potiahnuté materiálom, ktorý vyzeral veľmi odolne, bixenónové svetlá si prisvietili do zákrut a automaticky sa prepínali, štvorkolka zvládla aj zasnežené a blatisté cesty. Len Dedo Mráz si niečo hundral. Motor mal dosť sily, len spolupráca s prevodovkou sa mu nezdala. Pri preraďovaní občas autom nečkane trhlo, kým sa motor naštartoval na svetlách a celé súkolesie sa dalo do pohybu, trvalo to dlhšie, než by čakal. Spotreba sa hýbala okolo 7 l/100 km, čo bolo na zimu a plné auto v poriadku.

„Dedo Mráz, nie si unavený?“ pýtal sa zozadu Ježiško a klopkal si po výklopnom stolíku. „Neboj sa, auto sa o nás stará. Dáva na mňa pozor a keď treba, odporučí mi oddych. Stráži, aby sme dodržiavali odstup od áut pred nami. A keď sa mi nechcelo parkovať medzi autami pri chodníku, spravil to za mňa rýchlo systém Park Assist.“

„Dobre vybral Dedo Mráz auto na tohtoročný rozvoz,“ pomyslel si Ježiško. „Takto vybavenú a priestrannú dodávku by sme medzi konkurentmi nenašli, aj keď má svoju cenu. Možno medzi kombíkmi alebo SUV, ale tie sme tentoraz nechceli.“