Magazín

najdrajšie policajne auta
Magazín

Najdrahšie policajné autá na svete: Kde jazdia muži zákona na Porsche či Ferarri? (FOTO)

Pravdepodobne ste ich už videli vo filmoch. Nádherné policajné automobily ako Porsche alebo Lamborghini. Nikdy ste si však nemysleli, že ich skutočne môže nejaká policajná stanica vlastniť. Zatiaľ, čo niektoré policajné oddelenia napr. v Rumunsku majú automobily ako Dacia Logan, iné sa pýšia luxusnejšími autíčkami, ktoré poháňajú policajtov za zločincami.
lovci búrok
Magazín

Nezničiteľné televízne vozy: Takto vyzerá auto, ktoré neodveje ani najsilnejšie tornádo!

Lovci búrok sú blázni, televízne hviezdy, ktoré sa vrhajú do najhorších lejakov, búrok a tornád, pred ktorými všetci utekajú. Oni s nimi dokážu bojovať a dokonca si odniesť aj skalp – nádherné videozábery, ktoré sledujeme na staniciach ako Discovery. Ich vozy sú postavené tak, aby vedeli „prenasledovať“ a zachytiť aj to najnebezpečnejšie počasie na zemi.
valentinka na aute
Magazín

Najkrajšie valentínske odkazy sa nechávajú kde? No predsa na autách!

Valentínske odkazy si môžu dávať zaľúbenci rôzne. Lístočkami, správami, cez pesničky na želanie, ale najklasickejšie vyznanie lásky dostávame práve vďaka autíčku. Môže byť napr. celé pokreslené srdiečkami od snehu, polepené romantickými lístočkami, alebo dámam nechá ich ctiteľ za stieračom ružu.
zlatokopka
Magazín

TOP 7 áut, ktoré sú magnetom na ženy! (GALÉRIA)

Predajcovia áut vedia svoje. Spísali zoznam automobilov, v ktorých sa neodmietne previesť žiadna žena. Najmä taká, ktorá si vie dobre prepočítať jeho cenu aj „cenu“ jeho majiteľa. Páni, ak chcete zbaliť konečne normálnu ženu, tieto autíčka dnes nechajte doma…
Duel film
Magazín

Najtajomnejší šofér v dejinách filmu: Ani dnes by ste jeho ťahač nechceli na diaľnici stretnúť! (VIDEO)

Duel je úspešný Spielbergov film, pôvodne natočený pre televíziu. Dej je celkom jednoduchý, ale o to hrozivejší. Vystrašený a osamelý motorista Dennis Weaver je prenasledovaný na diaľnici v Kalifornii ťahačom Peterbilt 281 tanker. Jeho šoféra nikto nikdy neuvidí, môžete si všelijako predstavovať toto monštrum, pretože tak sa vo filme správa.
Head-up displeje
Magazín

Head-up displej: V minulosti nástroj na zabíjanie, dnes pomocník

Head-up displeje (HUD) sa už dostali aj do áut, ktoré nepovažujeme za prémiové. Sú to šikovné pomôcky, vďaka ktorým môže vodič venovať pozornosť vozovke a neobracať pohľad na palubovku. V minulosti to však určite nebol taký pomocník, ktorý by mal zvýšiť bezpečnosť - jeho uplatnenie bolo výlučne vojenské.