Chcete retro van Citroën HY? Nie je to problém!

Majo Bóna, 04.04.2017
Poznáte to: niektoré veci sú tak škaredé, až sú pekné. To je aj prípad vanu Citroën HY. Dvaja mladí dizajnéri Fabrizio Caselani a David Obendorfer postavili retro van a môžete ho mať aj vy!

Máte hipsterskú kaviareň? Alebo jednoducho sa vozíte na dodávke a závidíte majiteľom Fiatu 500, Mini, či iných retro modelov. Máme pre vás riešenie. Dvaja mladí dizajnéri a fanúšikovia jednoduchých, hranatých a aj trochu bláznivých tvarov sa rozhodli oživiť legendárny van francúzskeho výrobcu Citroën HY. A neučinili tak iba v počítači, ale aj v realite. Vytvorili stavebný kit, vďaka ktorému si aktuálny Citroën Jumper ľahko prerobíte na modernú retro doddávku s označením Citroën Typ H 70th Anniversary Van.

5sfufItf2-k

Prestavba je v podstate stavebnicou, ktorú ľahko namontujete na aktuálnu karosériu. Pozostáva z prednej časti s výraznými kruhovými svetlami, nárazníka, bočných panelov vrátane bočných posuvných dverí, strešných panelov a zadnej časti s typickými kruhovými skupinovými svetlami. Prirodzene, každý panel imituje vlnitý plech a hotová prestavba vyzerá mimoriadne hodnoverne.

Celkovo bude k dispozícii asi 70 prestavbových kitov, pričom sa budú predávať v Taliansku, takže si pre ne budete musieť vycestovať. Na druhej strane ak máte často služobné cesty na juh Európy, môžete si jeden kit objednať. Ceny prestavby zatiaľ nie sú známe, bližšie informácie nájdete na tejto stránkehttp://www.davidobendorfer.com