VIDEO: Virtuálna realita vám umožní jazdiť s najdrahšími autami

Majo Bóna, 21.02.2017
Hranica medzi realitou a počítačovou simuláciou sa čím ďalej, tým viacej zotiera. Dokazuje to aj trailer k počítačovej hre Gran Turismo Sport.

Kultová hra Gran Turismo je u hráčov počítačov hier už notoricky známa a v podstate odjakživa plnila dve úlohy. Za prvé bola perfektným simulátorom pretekov a po druhé umožnila dokumentovať stav počítačovej grafiky. Tvorcovia sú známi fanúšikovia motoristického športu a vidno na fanatickom spracovaní všetkých detailov. Každým rokom je posun vpred markantný a Gran Turismo už dávno prekročila hranice obyčajnej počítačovej hry. Všetko je reálne, ostré ako britva a nielen v upútavke, ale aj na vašej obrazovke, najnovšia hracia konzola PS4 Pro totiž podporuje aj 4K rozlíšenie, takže ak ste si kúpili televízor s týmto rozlíšením, máte o ostré zábery aj špičkový zvuk postarané.

Pre dokonalý obraz integrovali tvorcovia formát HDR, pre lepšie zobrazenie kontrastov bielej a čiernej. Inými slovami užijete si preteky počas západu slnka vo Willow Springs, prípadne nočný stint na Nurburgringu počas 24 hodinovky. A to nie je všetko. Novinkou je aj kolorovací formát BT2020. Majiteľ Sony Playstation Kazunori Yamauchi tvrdí, že sa vám na obrazovke zjaví hodnoverná červená farba Rosso Corsa od Ferrari, prípadne Volcano Orange od McLarenu. To všetko uvidíte naostro, vo vašej obývačke.

A ak si chcete tento zážitok posunúť do inej dimenzie vyskúšajte si túto hru s 3D okuliarmi Playstation VR. Nebudete potrebovať ani televíziu, ani 3D aparatúru. A zažijete pocity pretekára v kokpite špeciálu. Mercedesu-AMG GT3.

0siGVASN9PQ