Magazín

VIDEO: Emotívna kampaň vás presvedčí, že mobil za volant nepatrí!

Na jednej strane dobrý pomocník, na strane druhej nástroj, ktorý odvádza našu pozornosť od sledovania situácie na cestnej premávke. Ako uviedol Tomáš Neřold, vedúci oddelenia bezpečnosti na Ministerstve dopravy ČR: "Snaha byť neustále online a kontrolovať nové správy je stále rozšírenejším návykom." Ako ďalej uviedol, "podľa štatistík je ale nepozornosť najčastejším faktorom, ktorý prispieva k vzniku nehody." Len pre informáciu, za vyše 40% nehôd môže práve nepozornosť šoférov.

VIDEÁ:

Kampaň poukazuje na deti, ktorým sa už rodičia domov nevrátili. Slogan znie: "Budete jim chybět". Podobné kampane vznikli už aj v zahraničí. Napríklad vo Veľkej Británii znel slogan: "Smart phone, stupid driver", múdry telefón, hlúpy vodič...

#nepozornostzabiji
Nepozornosť za volantom podľa štatistík môže až za 40% nehôd.
Zdroj: YouTube

Boj vo veľkom proti nepozorným vodičom čoskoro spustí aj Polícia SR. Do technologickej výbavy pribudne takmer 400 nových fotoďalekohľadov. Tie dokážu rozpoznať detail z vnútra vozidla na kilometrovú vzdialenosť. Pokuty plánuje rezort vnútra zdvojnásobiť. "Zvyšujeme sankciu za telefonovanie v blokovom konaní z 50 na 100 a v správnom konaní zo 100 na 200 eur," uviedol riaditeľ odboru dopravnej polície Prezídia Policajného zboru Ľuboš Rumanovský.

Česi jednoducho patria k majstrom v reklamách, ktoré ľuďom na cestách otvárajú oči. Už v minulosti sa v rámci TV spotov a billboardov objavovali drsné zábery so sloganom "Nemyslíš, zaplatíš..."

Michal Čabai
Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.