Magazín

13 užitočných tipov, ako zabaviť deti počas dlhej jazdy autom

13 skvelých tipov, ako zabaviť unudené deti v aute

1. Piesne alebo riekanky s nesprávnym slovom

Hovoríte text piesne alebo riekanky a jedno slovo poviete zámerne nesprávne. Vaše dieťa má uhádnuť, čo bolo nesprávne a opraviť text.


2. Odkiaľ pochádza zviera

Táto hra je skôr pre tých najmenších. Poviete názov zvieraťa a vaše dieťa má povedať, či dané zviera žije v lese, na farme, v džungli atď.


3. Tvary

Vymenujete zopár vecí rovnakého tvaru a dieťa má povedať, o aký tvar ide. Napríklad Slnko, lopta, palacinka a pomaranč sú v tvare gule. Hru môžete hrať aj opačne, teda vy poviete tvar a dieťa vymenuje čo najviac predmetov s daným tvarom.


4. Farby

Vymenujete niekoľko rôznych vecí jednej farby a dieťa má pomenovať danú farbu. Opäť si pre obmenu môžete vymeniť úlohy a povedať iba farbu a dieťa má vymenovať napríklad 10 vecí danej farby.


5. Protiklady

Poviete slovo a dieťa má povedať jeho protiklad. Môže to byť čokoľvek od vlastností až po osoby a veci. Úroveň prispôsobte veku dieťaťa.


6. Priezviská

Poviete meno niektorého z členov rodiny alebo z kamarátov a dieťa povie jeho priezvisko.


7. Odhad

Dáte si nejakú otázku o počte a časový interval a potom hádate počet. Napríklad “Koľko modrých áut prejde okolo za 5 minút?” Vyhráva ten, koho odhad bol čo najpresnejší.


8. Autá všetkých farieb

Úlohou je nájsť postupne autá všetkých farieb. Môžete si vždy povedať nejakú farbu a následne čakať, kým prejde auto v danej farbe až kým nenájdete autá všetkých farieb.


9. Prvé písmeno

Určite si nejaké písmeno a hovoríte slová začínajúce na dané písmeno. Ten, kto nepovie slovo do 5 sekúnd, vypadáva.


10. Rýmovačky

Poviete slovo a dieťa musí nájsť iné slovo, ktorí sa s ním rýmuje.


11. Zvuky zvierat

Vydáte nejaký zvuk a dieťa má hádať, aké zviera tento zvuk vydáva.


12. Hádaj na čo myslím

Opíšte niečo, čo vidíte a druhá osoba má uhádnuť, čo to je.


13. Hľadaj značku

Táto hra je pre staršie deti. Určite si určitú značku auta a keď takéto auto uvidíte, máte bod. Body môžete pridávať podľa typu auta. Jeden bod za hatchback, dva body za sedan a tri body za SUV.


14. Nájdi to

Poviete si, čo v okolí cesty máte nájsť a kto to nájde prvý, vyhráva.