Volvo XC40 vydrží pri náraze takmer všetko! Pozrite si unikátne video priamo z bezpečnostného centra značky.

Peter Orosz, 26.09.2017
Podarí sa tak automobilke splniť svoj cieľ?

Pred niekoľkými rokmi automobilka Volvo oznámila, že do roku 2020 chce znížiť počet smrteľných úrazov vo vozidlách tejto značky na nulu. Odvážny plán, nemyslíte? Na cestách sa pritom denne stretávame s omnoho väčšími vozidlami, ktoré dokážu veľmi jednoducho spôsobiť fatálne zranenia aj ľuďom v najbezpečnejších autách.


Na cestách jednoducho platí, že väčší a silnejší vyhráva. Fyzikálne zákony len tak jednoducho neoklamete. Aj keď vaša Fabia získala v nárazových testoch maximálne hodnotenie, akonáhle sa stretnete s veľkým SUV, ste v nevýhode. Volvo chce proti nerovnováhe na cestách bojovať pomocou aktívnych systémov. Tie majú zrážke v prvom rade zabrániť a v nevyhnutných prípadoch auto spomaliť. Tým sa riziko vážnych zranení dokáže znížiť na minimum.


Predpokladáme, že tento záväzok sa nevzťahuje na samovrahov či nejaké neštandardné situácie. Ak si to teda namierite na okraj útesu, alebo si z hlavného koridoru pre Intercity vlaky urobíte odpočívadlo, Volvo vás do svojej štatistiky úmrtnosti jednoducho nezaradí.Vo videu nižšie si tak môžete pozrieť ukážku pasívnej aj aktívnej bezpečnosti najmenšieho SUV od Volva. Pevne veríme, že sa značke podarí nielen eliminovať počet nehôd na cestách, ale aj naučiť vodičov väčšej zodpovednosti a ostražitosti za volantom.