Zápach v aute? Poradíme vám, ako sa ho účinne zbaviť!

Peter Orosz, 25.07.2017
Pozrite si tiež video Larryho Kosilla, ktorý sa rovnakej téme venoval aj vo videu!

1. Zbavte sa možných zdrojov zápachu.
Prezrite interiér a vyhoďte nepotrebné obaly, staré servítky a nevynechajte ani popolník. Rôzne odpadky sa zatúlajú aj pod sedadlá či do rôznych schránok, takže je dôležité prejsť naozaj všetko. Je dosť pravdepodobné, že nájdete aj staré kúsky jedla, ktoré mohli zašpiniť čalúnenie či koberec. V takomto prípade odporúčame naniesť na konkrétne miesto vrstvu prášku do pečiva a nechať ho pôsobiť niekoľko hodín. Ten by mal zápach efektívne zneutralizovať.


2. Vymeňte kabínový filter.
Jeho úlohou je filtrovať vzduch prenikajúci do interiéru vozidla. Väčšinou zachytáva hrubé nečistoty a je potrebné ho raz za čas vymeniť. Filter obyčajne nájdete za schránkou spolujazdca, ale odporúčame vám nazrieť aj do manuálu. Jeho výmena stojí pár eur a zaberie maximálne 10 minút. Výsledok však budete cítiť takmer okamžite.


3. Dezinfikujte ventiláciu
Nebojte sa, nechceme od vás, aby ste rozobrali celú vzduchovú cirkuláciu. Stačí, ak zoženiete špeciálny čistič klimatizácií v spreji, ktorý nájdete na každej pumpe či v supermarkete. Sprej používajte len po výmene kabínového filtra, inak nebude tento spôsob veľmi účinný.