Jaguar X-Type facelift

Redakcia, 25.10.2007
Jaguar podrobil svoj najmenší model X-Type výraznému faceliftu. Na aute je nových viac ako 500 dielov. Do ponuky pribudla kombinácia naftového motora s automatickou prevodovkou.

Vynovený exteriér auta má podčiarknuť doterajšie silné stránky. Jaguar sa chce sústrediť hlavne na zákazníkov hľadajúcich luxus, čomu zodpovedá aj nové stvárnenie interiéru. K dispozícii bude pomerne veľký výber drevených obkladov, kovových doplnkov a kožených poťahov vrátane zaujímavých farebných kombinácii. Najluxusnejšie verzie majú sedadla elektricky nastaviteľné až v 10 smeroch. Elektronická výbava dostala prepracované parkovacie senzory, vylepšený systém pripojenia mobilného telefónu cez Bluetooth, rádio s príjmom digitálneho vysielania.

Ponuka motorov ostala v podstate nezmenená, benzínové šesťvalce majú objem od 2,0 do 3,0 litra, dieselové agregáty sú k dispozícii v objemoch 2,0 a 2,2 litra. Nová je šesťstupňová automatická prevodovka, ktorá sa kombinuje s najsilnejším dieselom. Špecialitou novej prevodovky je systém sekvenčného radenia, ktorý sľubuje mimoriadne rýchle reakcie na povely vodiča.

Nový X-Type sa začne v Európe predávať na jar 2008 vo verziách sedan a kombi.