Kia Sorento zamieri opäť vyššie

Miloš Remenár, 30.07.2014
Autosalón v Paríži sa blíži a s ním aj prvé skice modelov, ktoré tu budú mať svetovú premiéru. Jednou z noviniek bude aj Kia Sorento tretej generácie.

Kia pokračuje podľa časového harmonogramu. Tri roky po veľkom facelifte aktuálneho Sorenta príde v roku 2015 na trh tretia generácia stredne veľkého SUV. Rozdiely sú badateľné už na prvých skiciach. Nové Sorento bude značne dlhšie ako predchodca a bude sa tlačiť na modely o triedu vyššie.

Kým prvé Sorento prišlo na trh v roku 2002 ako celkom schopné terénne vozidlo, výrazne sa to zmenilo už pri druhej generácii z roku 2009. Zmizol rebrinový rám, tuhá zadná náprava aj podpora pre jazdu v teréne. Namiesto toho sa Sorento zameralo na luxus a komfort. Predajný úspech dáva vývojárom auta za pravdu.

Nová generácia bude opäť znamenať výrazné zmeny. Rázvor narastie asi o 30 cm a auto sa bude ponúkať aj v 7-miestnej verzii. Málo informácií sa zverejnilo o pohone, okrem aktualizovanej verzie 2,2 litrového dieselu sa pod kapotu môže dostať aj naftový dvojliter z modelu Sportage. Počítať môžeme aj s hybridným pohonom z Optimy, ktorý produkuje výkon 190 koní a 385 Nm.