Privítajte Alpine A110, konkurenta Porsche Cayman.

Majo Bóna, 28.02.2017
Neuveriteľne dlhý striptíz odhaľovanie nového modelu sa skončil presne týždeň pred ženevským autosalónom. Privítajte Alpine A110.

Francúzsky rival modelu Porsche 718 Cayman z Dieppe sa konečne odhalil na oficiálnych fotografiách, hoci je jasné, že sériový model sa príliš nelíši od štúdie Alpine Vision Concept. Napokon, už pri jeho predstavení hovorili jeho tvorcovia o tom, že je to na 80 percent sériová podoba. Aj čo sa techniky týka, vieme, že karoséria bude z väčšej časti hliníková, vďaka čomu bude celková hmotnosť auta nižšia ako 1 100 kilogramov. Ak k tomu prirátame maximálny výkon turbomotora na úrovni 250 koní, zrýchlenei z 0 na 100 km/h za 4,5 sekundy je reálne dosiahnuteľné.

My sa tešíme, že model, ktorý je spomienkou na legendárny model Alpine A110 z roku 1961 prináša nielen retro prvky, ale záropveň ostáva verný filozofii modelu, ktorá kombinovala kompaktné rozmery s ľahkou váhou a agilitou. A aby sme boli presní konkurenta získava nielen Porsche 718, ale aj brutálne krásna Alfa Romeo 4C. A to znamená, že stále máme v ponuke dostatočne veľa krásnych áut.