Nový Land Rover Discovery uvidíme v Paríži

Peter Orosz, 15.09.2016
Z neohrabaného Discovery sa stane módny doplnok 

Po ôsmich rokoch sa obľúbené Discovery dočká svojho nástupcu. Charakteristický dizajn auta, ktorý sa za posledných 20 rokov menil len minimálne, sa rozhodla automobilka zmeniť na nepoznanie. Očividne tým Land Rover chce osloviť širšie spektrum zákazníkov a podporiť predaj novej generácie.

Dizajn kombinuje prvky modelov Discovery Sport a Evoque. Vďaka hliníkovej konštrukcii môžeme očakávať aj radikálne zníženie hmotnosti, čo výrazne prospeje jazdným vlastnostiam aj spotrebe. Auto samotné bude postavené na platforme, ktorú využíva Range Rover Sport.

Podľa posledných správ sa pod kapotou má po takmer dvadsiatich rokoch objaviť aj štvorvalec. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o naftový dvojliter, ktorý poznáme aj z iných modelov značiek Land Rover či Jaguar.

Okrem platformy či motorov zdedí od svojich starších súrodencov aj zaujímavé technické hračky. Reč je napríklad o novom multimediálnom systéme s 10,2“ displejom, digitálnom prístrojovom štíte alebo o rôznych vychytávkach fungujúcich prostredníctvom mobilného telefónu. Vďaka systému InControl Remote Premium tak bude na diaľku možné ovládať kúrenie či klimatizáciu.

Auto sa predstaví už 28. septembra a výroba bude prebiehať vo Veľkej Británii a Číne.