Káva od OMV prináša nielen dobrú chuť, ale aj dobrý úmysel

PR projekt, 04.08.2016
Výnimočný zážitok na čerpacích staniciach OMV teraz ešte umocní skvelá káva, ktorú si možno dopriať bez výčitiek svedomia. 

Najvyššia kvalita sú starostlivo vybrané suroviny a ešte čosi navyše. VIVA CAFÉ je odteraz nielen FAIRTRADE, ale, ak budete medzi prvými, ktorí ju ochutnajú, výťažok z jej predaja navyše pomôže tým, ktorí to najviac potrebujú.

„Chceme našim zákazníkom vždy priniesť niečo viac. Neplatí to len v prípade našich kvalitných palív, ale aj pri ostatnom sortimente. Špičková káva sa už stala symbolom našich VIVA kaviarní a odteraz bude mať aj etický rodokmeň. Pri výbere surovín budeme dbať nielen na ich kvalitu, ale aj na to, z akých podmienok pochádzajú,“ povedala Ľubica Slabejová zo spoločnosti OMV Slovensko.

Známka FAIRTRADE, ktorú VIVA CAFÉ ponesie, označuje, že boli aplikované všetky štandardy spravodlivého obchodu. Je zárukou, že zodpovedajúca odmena za kávové zrná sa dostane k malým farmárom a ich rodinám, ktorí na ich dorábaní pracovali. Zákazník si bude môcť starostlivo pražené zrná, úžasne intenzívnu kávovú arómu a jedinečnú chuť vychutnať s vedomím toho, že sa na nich nepodieľala nútená či detská práca a že pochádzajú z ekologicky šetrného hospodárenia.

FAIRTRADE sa usiluje o odstránenie nerovnováhy na svetovom trhu. Chce vytvoriť rámec pre sociálny, environmentálny a hospodársky rozvoj dodávateľských organizácií a zaručiť spravodlivú a stabilnú odmenu a ďalšie príspevky pre miestnu komunitu. Vďaka garantovaným minimálnym výkupným cenám nepodlieha káva výkyvom na svetových trhoch a preto vytvára farmárom bezpečnostnú sieť, vďaka ktorej sú schopní pokryť náklady na udržateľnú výrobu i v nepriaznivej dobe.

Podmienky v dodávateľskom reťazci sú kontrolované nezávislými organizáciami a len dodávatelia, ktorí spĺňajú prísne podmienky, môžu svoju kávu označiť známkou FAIRTRADE.

Káva na čerpacích staniciach OMV pochádza z FAIRTRADE plantáží v Brazílii, Strednej Amerike a Indii. Na namiešaní ideálnej zmesi sa podieľal tím baristov a špecialistov, ktorí pripravili nápoj s unikátnou a vyváženou arómou a nadýchanou cremou.

VIVA CAFÉ však bude prínosom pre ľudí v núdzi aj na Slovensku. Spoločnosť OMV bude totiž z každej predanej kávy VIVA CAFÉ v septembri prispievať jedným centom na dobrú vec nadácii Dobrý Anjel a podporí tak rodiny ťažko chorých pacientov. A to nie je všetko. Našich zákazníkov odmeníme za to, že sú féroví. Za každý nákup na čerpacej stanici dostane zákazník stieraciu kartu, na ktorej si môže nájsť okamžitú výhru.