Toyota C-HR – Hybridné kladivo na Nissan Juke

Peter Orosz, 04.03.2016
S modelom C-HR vstupuje Toyota na rýchlo rastúci trh kompaktných crossoverov.

Po približne dvoch rokoch od uvedenia konceptu C-HR, ktorý sa s modifikáciami ukázal aj minulý rok v septembri, predstavila Toyota na autosalóne v Ženeve produkčnú verziu modelu C-HR.

Toyota sa pri návrhu modelu C-HR snažila do najväčšej možnej miery ponechať dizajnové rysy futuristického konceptu a zároveň neurobiť z auta klaustrofobickú temnicu pre cestujúcich.

Auto bude stáť na novej globálnej platforme Toyoty (TNGA), ktorú využíva aj najnovšia generácia Toyoty Prius. Dočkáme sa teda plne hybridného crossoveru, ktorého elektrická výzbroj bude kombinovaná s 1,8 litrovým benzínovým motorom z Toyoty Prius. V ponuke bude aj turbom preplňovaná 1,2ka s výkonom 85 kW. Tú bude možné spriahnuť so 6-stupňovou manuálnou alebo automatickou prevodovkou. Vozidlá s automatom budú k dispozícii aj s pohonom všetkých štyroch kolies.

Strhujúco vyzerajúce C-HR zapadne do kategórie kompaktných crossoverov a bude konkurovať autám ako Fiat 500X, Jeep Renegade, Mazda CX-3, Honda HR-V, Opel Mokka alebo Nissan Juke, ku ktorému má po dizajnovej stránke najbližšie. Pre značku bude malý crossover globálnym modelom, ktorého predaj spustí v roku 2017.