Elibrea Equvallas: Púštna búrka s 800 koňmi

Peter Orosz, 09.02.2016
Ambiciózny projekt z krajiny plnej piesku, ropy a peňazí má uzrieť svetlo sveta už koncom tohto roka.

Tento bizarne vyzerajúci stroj sa nazýva Elibrea Equvallas a vôbec by nebolo čudné, keby vám názov nič nehovoril. Domovom tohto auta je Katar. V krajine plnej piesku, ropy a peňazí sú superšporty veľmi obľúbeným tovarom.

Bola to len otázka času, kedy prídu s niečím vlastným a mladému dizajnérovi, Abdul Wahab Ziaullahovi, ktorý stojí za dizajnom tohto auta sa to môže podariť už tento rok. Elibrea pripomína Lamborghini Veneno po predávkovaní sa steroidmi. Na aute môžeme nájsť toľko ostrých hrán, že pri kontakte s autom môžete veľmi jednoducho prísť k rezným ranám.

Srdcom auta má byť motor s výkonom až 800 koní a v spojení so 6-stupňovou sekvenčnou prevodovkou by mal poháňať zadnú nápravu. Bližšie informácie k pohonnému ústrojenstvu a cene ešte nie sú k dispozícii. Karbon, z ktorého má byť vyrobená celá karoséria ale nie je najlacnejším materiálom. Môžeme teda predpokladať, že rozbitie prasiatka pre kúpu tohto auta nebude stačiť.

Podľa oficiálnych informácií chce Elibrea spustiť objednávky už v marci a výrobu koncom tohto roka. Auto ešte nemá povolenie pre jazdu na verejných cestách a pri podobných projektoch neznámej značky, ktorá sa rozhodla postaviť superšport niekde v garáži musíme byť mierne skeptický. Všetko ukáže čas. Zatiaľ sa môžeme kochať obrázkami a dúfať, že tento ambiciózny projekt niekedy uzrie svetlo sveta.