Víťazi Best Cars: ktoré autá sú tie najlepšie?

Redakcia, 19.03.2015
Časopis auto motor a šport oznámil výsledky slovenského kola najväčšej európskej čitateľskej ankety o automobiloch Best Cars – Najlepšie autá roku 2015.

O víťazoch rozhodli hlasovaním čitatelia auto motor a športu a webu www.autoviny.sk. Do tohtoročného ročníka tejto tradičnej ankety dorazilo 1 782 platných hlasovacích lístkov.

Svojho favorita v jednotlivých segmentoch vyberajú čitatelia zo všetkých dostupných vozidiel na trhu. Šancu uspieť tak majú aj staršie autá, pre ktoré sú preferencie čitateľov o to cennejšie.

Anketa Best Cars - Najlepšie autá roka má aj druhú časť, v ktorej čitatelia vyberajú z vozidiel limitovaných predajnou cenou. Tieto vozidlá v rámci svojich kategórií predstavujú podľa mienky hlasujúcich čitateľov najlepšiu voľbu s ohľadom na pomer úžitkovej hodnoty a ceny. Táto kategória sa nazýva Voľba B.

Absolútnymi víťazmi sa v jednotlivých kategóriách stali tieto modely:

Miniautomobily: Mini Coupé Malé automobily: Škoda Fabia Nižšia stredná trieda: Mercedes-Benz CLA Stredné trieda: Mercedes-Benz C Vyššia stredná trieda: Audi A6 Luxusné automobily: Tesla Model S Športové automobily: LaFerrari Kabriolety: Ferrari California Kompaktné SUV: Range Rover Evoque SUV & Off-road: Volvo XC90 MPV: Ford S-Max V jednotlivých kategóriách v rámci Voľby B vyhrali tieto modely:

Miniautomobily: Hyundai i10 Malé automobily: Volkswagen Polo Nižšia stredná trieda: Škoda Octavia Stredné trieda: Mazda 6 Vyššia stredná trieda: Audi A6 Luxusné automobily: Porsche Panamera Športové automobily: Porsche Cayman Kabriolety/: Porsche Boxster Kompaktné SUV/: Nissan Qashqai SUV & Off-road: VW Touareg MPV: VW Golf Sportsvan Každoročne sa tiež vyhlasuje International Paul Pietsch Award, cena zakladateľa spoločnosti Motor-Presse za technickú inováciu. Tento rok ju na základe hlasovania šéfredaktorov všetkých krajín zúčastnených sa ankety Best Cars získalo BMW i8.