Volkswagen Golf Alltrack-parťák pre Scouta

Lukáš Vaverka, 26.09.2014
VW Golf sa dočká novej karosárskej verzie. Zvýšením kombi vznikol poloterénny Golf Alltrack, ktorý dostane rovnaké motory ako Octavia Scout.

Ponuka Golfov s pohonom všetkých kolies doteraz stála v tieni Octavie Combi - ponúka sa síce kombi aj hatchback, ale iba s motormi 1,6 l TDI (77 kW) a 2,0 l TDI (110 kW). To sa ale zmení s príchodom novej varianty, Golf Alltrack so zvýšeným podvozkom a off-roadovým paketom prináša nové motory. Tie isté, čo si môžete objednať do Octavie Scout.

K atraktívnemu dizajnu, ktorý nezaprie inšpiráciu väčším Passatom Alltrack, sa teda pridáva motor 2,0 l TDI s výkonom 135 kW, ktorý bol doteraz dostupný len v Golfe GTD s pohonom predných kolies, resp. ako štvorkolka s DSG v Octavii Scout. Vďaka Alltracku sa v ponuke Golfu tiež vôbec prvýkrát objavuje benzínový motor 1,8 l TSI (132 kW), ktorý má štandardne prevodovku DSG.

Golf Alltrack je tretím členom rodiny koncernových "terénnych kombi", okrem už spomínanej Octavie Scout je podľa rovnakého receptu vytvorený aj Seat Leon X-Perience. Predávať sa začne v priebehu roka 2015.

5 zaujímavostí:

Golf Alltrack je zvýšený o 20 mm, svetlá výška je teda 158 mm Všetky ponúkané motory spĺňajú emisnú normu Euro 6, v Octavii Scout to zatiaľ platí len pre najsilnejší diesel Dizajnové úpravy s dôrazom na kovovo lesklé doplnky sú rovnaké, ako v Passate Alltrack Terénny Golf môže ťahať príves ťažký až 2000 kg Motor s objemom 1,8 litra sa v Golfe ponúkal naposledy v roku 2003, v GTI 4. generácie