Nástupca Land Roveru Freelander oficiálne

Miloš Remenár, 03.09.2014
Land Rover odhalil nový model Discovery Sport. Prvý člen novej rodiny Discovery, ponúka 5 + 2 sedadiel na ploche nie väčšej ako existujúce 5-miestne prémiové SUV.

Do prémiovej kabíny môžu byť pre všetky tri rady sedadiel integrované až štyri 12V zásuvky a šesť USB portov, ktoré umožňujú naraz nabíjať viac elektronických zariadení. Vo výbave nájdeme napríklad aj head-up displej a 8-palcovú dotykovú obrazovku informačno-zábavného systému.

Úplne nová viacprvková zadná náprava poskytuje nielen jazdnú dynamiku a komfort, ale tiež poskytuje dostatok priestoru za druhým radom sedadiel. Nájazdový uhol 21°, výjazdový 31° a prejazdový 21° umožňujú spolu s schopnosťou brodenia do výšky hladiny 600 mm vynikajúce jazdné vlastnosti v teréne.

Pri spustení predaja Discovery Sport budú v ponuke štvorvalcové preplňované a vznetové motory. Zliatinový benzínový motor SI4 s objemom 2,0 l aj 2,2-litrový turbodiesel majú funkciu stop-štart, priame vysokotlakové vstrekovanie, vnútorné komponenty s nízkym trením a inteligentné rekuperačné dobíjanie pre vynikajúci výkon a hospodárnosť.

Neskôr v roku 2015 príde vysoko účinný turbodiesel ED4 s emisiami CO2 len 119 g/km. Na výber sú 9-stupňová automatická aj 6-rýchlostná manuálna prevodovka, spolu s voľbou medzi pohonom dvoch alebo všetkých štyroch kolies. Auto sa dostane do predaja na začiatku roka 2015.