Mnoho veľkých miest trpí vysokými hodnotami mikroprachu. No koľko škodlivín sa dostane počas jazdy do kabíny? Premerali sme 11 vozidiel rozličných cenových kategórií: Audi A5, BMW radu 5, Ford Fiesta, Jaguar E-Pace, Kia Picanto, Mercedes triedy E, Opel Astra, Škoda Karoq, Toyota C-HR, Volkswagen Polo a VW Touran.
### Neutralizuje aj vírusy
V praxi to znamená, že hydroxylové radikály viažu vodík, a tak zneškodňujú vírusy a baktérie nachádzajúce sa vo vzduchu. Efektívnosť Nanoe pri neutralizácii chrípkových vírusov je 99,9 %. A vraj to nie je všetko, pretože čistia vzduch aj od alergénov, nepríjemných zápachov, plesní a jemných prachových častíc PM 2.5, ktoré sú jednou z hlavných zložiek smogu. Mikroskopická veľkosť častíc umožňuje ľahký prístup aj do najvzdialenejších rohov vozidla.
Zatiaľ čo štandardné klimatizačné systémy prispievajú k odvlhčeniu vzduchu, tie s technológiou Nanoe robia **pravý opak** – zvlhčujú ho, zvyšujú pohodu vodiča a cestujúcich a tiež majú pozitívny vplyv na ľudskú pokožku. Navyše schopnosť potlačiť rast plesní zaručuje, že klimatizácia ostáva čistá.
### Od Toyoty k Lexusu
Prvým automobilom s klimatizáciou s Nanoe bola **Toyota Camry z roku 2012**. Súčasťou jej výbavy je dodnes. Technológiu nájdeme napríklad aj v **Toyote C-HR**.
**Známy nemecký autoklub (ADAC) si tentokrát posvietil na skutočnú spotrebu klimatizácie v autách.** Internetom totiž koluje veľké množstvo mýtov o tom, ako veľmi ovplyvňuje zapnutá klimatizácia spotrebu a výkon vozidla. Štúdia ukázala, že existuje veľký rozdiel v spotrebe medzi manuálnou a automatickou klimatizáciou. **Kým jednoduchší systém zaťažuje agregát počas celej doby chladenia, automatická klimatizácia po dosiahnutí želanej... Prečítať celé