Poškodili ste si auto na výtlkoch? Takto môžete vymáhať škodu priamo od správcu
Slovenské cesty s najväčšou pravdepodobnosťou nemusíme motoristom detailne predstavovať, väčšina z nich je totiž rozbitá a v zúfalom stave. V prípade malej nepozornosti za volantom alebo pri zhoršenej viditeľnosti môže vodič naraziť na väčší výtlk, ktorý dokáže poškodiť časť vozidla. Vtedy je potrebné zachovať si chladnú hlavu a v každom prípade stojí za pokus vymôcť zodpovednosť za škodu spôsobenú… Prečítať celé
Vydané Text: Peter Orosz
### Môžem skončiť s pokutou?
Žiaľ, áno. A to v prípade zistenia, že ste k poškodeniu prišli kvôli nedodržaniu niektorého z ustanovení zákona o cestnej premávke. **Na mysli máme konkrétne porušenie najvyššej povolenej rýchlosti, ale policajti môžu poukázať aj na povinnosť prispôsobiť rýchlosť a štýl jazdy stavu vozovky.** Vtedy je dobré správať s k privolaným policajtom tak, aby vypočul vašu argumentáciu a priklonil sa na vašu stranu. Ak to bol ojedinelý výtlk, ktorý ste nemohli očakávať, poukážte na to. Počas dňa v meste na rušnej ceste môžete argumentovať, že ste nechceli ovplyvniť plynulosť a bezpečnosť cestnej premávky náhlou zmenou smeru alebo prudkým brzdením.
Komunikácia, Nehoda, Polícia, Poradňa, Poškodenie Vozidla, Stav Vozovky, Vymahanie Od Spravcu, Výtlk
Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!
Predstavujeme nový Qashqai
Nissan Qashqai sme si zamilovali všetci. Prémiové SUV je teraz za bezkonkurečnú cenu
Inzercia