OCTAVIA RS iV je prvým športovo ladeným modelovom rodiny ŠKODA RS s plug-in hybridným pohonom.
**Elektrické SUV Škoda Enyaq iV** má byť odpoveďou na nové emisné opatrenia, ktorým musia automobilky čeliť. Premiéry tohto elektromobilu by sme sa mali dočkať v prvej polovici roka, kedy bude spustený aj predpredaj, do predaja sa dostane až koncom roka.
Meno je odvodené z írskeho slova „enya“ a znamená „zdroj života“. Novinka bude postavená na báze modulárnej elektrifikovanej platformy (MEB).
### Čo najširšie pokrytie segmentov a pohonov
Škoda bude mať v ponuke doteraz najširšiu ponuku pohonov, ku ktorým patrí aj CNG, mildhybrid, plug-in hybrid a elektromobil a túto ponuku plánuje zachovať aj do budúcnosti.
Veľké nádeje automobilka vkladá aj do modelov Scala a Kamiq, ktoré sa začali predávať až v priebehu minulého roka a tak by mohli mať vplyv na štatistiky až začiatkom tohto roka. V predaji bude aj ich verzia na CNG, ktorú by mohli oceniť najmä súkromní klienti.
Škoda Auto v súčasnosti pokrýva 82% všetkých segmentov, chýba len v kategóriách, ktoré nie sú obchodne zaujímavé, akými sú MPV, kabriolety či kupé.
Automobilke sa okrem predaja nových áut darí aj na trhu jazdených áut, ktorý chce aj naďalej rozširovať a kultivovať.
### Oslavy 125. výročia od založenia
Značka bude tento rok oslavovať 125 rokov od jej založenia a to ponukou modelov v edícií 125 rokov, roadshow po Českej republike a pripom.