Aktuality

Polícia zverejnila ďalšie video s nebezpečnými slovenskými vodičmi

Polícia nás na Facebooku pravidelne zásobuje videami, ktoré zachytávajú incidenty na slovenských cestách. Zvyčajne je na videách zachytená arogancia vodičov, inokedy autokamery zaznamenali situácie, v ktorých šofér vozidla nešťastne zazmätkoval a takmer spôsobil nehodu.

Čo robí zo šoféra zlého vodiča? Ak si myslíte, že je to o neskúsenosti, ste na veľkom omyle. Aj skúsený vodič môže byť zlý, ak zanedbáva bezpečnosť a verí vo svoju vlastnú nadradenosť. Takýto vodič napríklad nie je schopný odhadnúť, kedy sa správa agresívne, cíti sa bezpečnejšie než v skutočnosti je, rád zabúda, že iní šoféri sú tiež ľudia a pevne verí tomu, že vidí všetko, čo sa okolo neho deje.

Občas je problémom riskúcich vodičov úplne obyčajná bezohľadnosť a neschopnosť pochopiť, že práve dôsledkom ich správania vznikajú každý deň vo svete stovky a tisíce dopravných nehôd s fatálnymi následkami.

Na Autovinách sa často venujeme dopravnej psychológií a určite by ste niektoré z článkov na túto tému nemali prehliadnuť. Odkazy na tie najzaujímavejšie pripájame na konci tohto článku hneď za videom.

Polícia pripomína, že ak máte na kamere zaznamenaný incident, mali by ste s ním ísť na políciu a začať vec riešiť oficiálne. V opačnom prípade polícia konať nemôže, zverejniť video na internete totiž pre začatie vyšetrovania nestačí.

Prečítajte si aj:


Prešli by ste psychotestami pre posúdenie spôsobilosti na šoférovanie?

Redakcia


Prečítajte si tipy, ako reagovať na konflikt na ceste (+VIDEO Z RUSKA)

Redakcia


Rýchlu jazdu a riskovanie za volantom skúma aj psychológia, vysvetľuje ich nasledovne

Redakcia


Toto je 5 osobnostných čŕt vodičov, ktoré skúmajú psychológovia. Prezradia o vodičovi všetko.

Redakcia


Čo robí zo šoféra zlého vodiča: prejavy vodičov, ktorí veria vo vlastnú nadradenosť

Redakcia


Aký temperament, taký šofér: viete, ktorý z typov šoférov ste?

Redakcia


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

POROVNÁVACÍ TEST: Škoda Fabia 1.0 TSI vs. Kia Rio 1.4 D-CVVT

Či chceme, alebo nie, bola to práve prvá generácia Škody Fabia, ktorá posunula kategóriu malých hatchbackov do role rodinných automobilov. Tento posun vyvolal ohlasy na opačnej strane a mnohí konkurenti reagovali. No najväčší záujem na ukrojení podielu majú, samozrejme, kórejské automobilky. Ako obstojí Škoda Fabia 1,0 TSI v porovnaní s Kiou Rio 1,4 D-CVVT?