Aktuality

S elektromobilom zablokoval dopravu v Pekingu! Baterka za to tentokrát nemôže:

Elektronické prvky a systémy v autách nám výrazne zjednodušujú život. Na druhej strane však vedia v prípade poruchy aj poriadne potrápiť svojho majiteľa. Svoje o tom určite vie čínsky vodič nového elektrického SUV NIO ES8, ktorý toto pokrokové vozidlo pred niekoľkými dňami predvádzal zástupcovi tamojšieho autosalónu. Počas státia v dopravnej zápche na jednej z najrušnejších ulíc v Pekingu, Changan Avenue, sa vodičovi na displeji infotainmentu vozidla zobrazila žiadosť o over-the-air aktualizáciu systému, ktorú je možné vykonať vďaka neustálemu pripojeniu vozidla k internetu. Vodič, zjavne nie celkom oboznámený s ovládaním vozidla, aktualizáciu potvrdil, čím sa spustil bizarný incident. Vozidlo sa totiž preplo do módu aktualizácie a počas toho bola posádke znemožnená ďalšia jazda a tiež akékoľvek ovládanie prvkov vozidla. Cestujúcich dokonca zamklo vo vozidle, z ktorého nielenže nemohli vystúpiť, ale nedokázali ani stiahnuť okná. Pri nehybnom SUV s uväznenou posádkou sa zbehlo viacero policajných hliadok, ktoré však nevedeli ako postupovať ďalej, a tak len čakali na dokončenie aktualizácie. Celá ulica bola zablokovaná na viac ako hodinu, čo spôsobilo v meste pekný dopravný chaos.

NIO ES8

Celý incident spopularizoval práve zástupca autosalónu, ktorý zostal spolu s vodičom uväznený vo vozidle. Ten zverejnil virálny status o incidente na sociálnej sieti, ku ktorému sa následne vyjadrila aj samotná automobilka. Tá v prehlásení oznámila, že palubný systém ES8 upozorňuje vodiča pred aktualizáciou o tom, že môže byť vykonaná iba v prípade zaparkovaného vozidla. Spustenie aktualizácie počas jazdy teraz budú technici v automobilke NIO skúmať, aby sa takýto problém už viackrát neopakoval

Ambiciózny čínsky startup zo Šanghaja bol založený v roku 2014, dnes už však okrem superšportu EP9 vyrába a predáva na domácom trhu aj veľké SUV ES8 a menšie ES6. Značka sa tiež zúčastňuje na šampionáte Formuly E s vlastným tímom. V minulom roku tiež NIO úspešne vstúpilo na New Yorskú burzu a behom pár dní sa hodnota ich akcií zvýšila o viac ako 100%.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie