Aktuality

Ford v Európe plánuje rozsiahle prepúšťanie, ale má aj pozitívne správy

Ford Edge (2019)

Ford Edge


Ford je nepochybne skvelá značka, o ktorej kvalitách ani nemôžeme pochybovať. Napriek tomu sa jej nedarí udržať európsky biznis pod kontrolou, pretože je tlačený do úzadia pozornosti zákazníkov európskymi a ázijskými výrobcami automobilov. Tí sa za posledné roky tak zlepšili vo výrobe a predaji, že Američania pre svoj know-how nenachádzajú uplatnenie.

Vo Forde ale nesedia zbabelci a nemajú záujem vzdať sa Európy. Práve naopak, automobilka najnovšie avizuje strategický plán, ktorým zvrátit súčasný nepriaznivý trend.

Súčasťou strategického plánu je podľa Reuters, ktorý reagoval na oficiálnu tlačovú správu automobilky, aj rozsiahle prepúšťanie zamestnancov. To síce Ford ešte oficiálne nepotvrdil, ale neočakávame, že by mala byť realita odlišná. Keď sa niekde šetrí, tak v prvom rade na mzdách a ľuďoch.

Steven Armstrong, viceprezident spoločnosti a prezident európskej, blízkovýchodnej a africkej pobočky Fordu, mieni tento plán realizovať v rokoch 2019 a 2020.


Test Ford Fiesta ST Line: Skrotený divoch (foto: auto motor a šport č. 10/2018)

Každý nový model od Fordu predávaný v Európe bude podľa tohto plánu predávaný aj ako ľahký alebo plnohodnotný hybrid, plug-in hybrid alebo elektromobil. Ford chce na európske trhy priviezť aj niektoré veľké americké SUV, pravdepodobne nový Explorer, nad budúcnosťou C-Max a Grand C-Max sa ešte špekuluje.

Okrem toho Ford do Európy - a teda snáď aj na Slovensko - dovezie aj nový elektromobil s charaterom Mustangu. Ten zamieri do showroomov v roku 2020 a sme skutočne zvedaví, ako bude vyzerať a jazdiť.

Prečítajte si aj:


Rýchly test Ford Fiesta ST: Je to skrotený divoch!

Ratmír Mozolák


Ford ukončí výrobu týchto modelov! Čo bude ďalej?

Peter Orosz


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie