Aktuality

Odhalili sme plánovaný facelift BMW radu 7! Limuzína preberie prvky z obrovskej X5-ky!

BMW rad 7, facelift 2019

Aktuálna generácia vozidiel BMW radu 7 sa bola odhalená koncom roka 2015 a dnes sa nachádza približne v polovici svojho životného cyklu. To je dobrá príležitosť na omladenie, hoci na prvý pohľad by ste možno ani neboli povedali, že to limuzína potrebuje. Vizuálne vylepšenia súčasnej generácie radu 7 budú pritom pomerne výrazné.

BMW rad 7, facelift 2019

Oficiálne má značka predstaviť facelift radu 7 až budúci týždeň, ale náš partnerský nemecký magazín auto motor und sport už stihol informovať o finálnej podobe novinky. Podarilo sa mu získať fotografie novej sedmičky priamo z online konfigurátora. Keď sme do konfigurátora nazreli my, už sme v ňom našli iba súčasnú podobu automobilu. Auto motor und sport bol teda opäť o krok popredu pred všetkým ostatnými, dokonca aj pred samotným online oddelením značky BMW.

Nová limuzína radu 7 v alpskej bielej reprezentuje motorizácie M760Li, 750LiM Sport a 750 Li.

Na týchto fotografiách môžete po prvýkrát vidieť obrovský gril masky chladiča a rôzne dizajny lemov okolo blatníkov a okien, tentokrát už bez maskovania.

BMW rad 7, facelift 2019

Pri pohľade z boku je viditeľný najmä redizajn známej "hokejky", tento estetický prvok sa nachádza tesne za prednými blatníkmi len niekoľko centimetrov od spodnej hrany karosérie.

Menej výrazné vizuálne zmeny by sa mali objaviť v interiéri a pre vodiča bude pripravená vylepšená verzia poloautonómnej jazdy. Na nej BMW spolupracuje s firmami Intel a Mobileye, k tomu sa pripája hlasový asistent Alexa od Amazonu.

Pod prednou kapotou ostávajú známe dobré motory, mierne sa však zvýši ich výkon. V súčasnej dobe je BMW radu 7 ponúkané v dvoch karosárskych verziách (štandard a predĺžená), s pohonom zadných alebo všetkých kolies xDrive.

Základným naftovým modelom je BMW 730d s trojlitrovým preplňovaným motorom s maximálnym výkonom na úrovni 195 kW (265 konských síl). Najlacnejší benzínový motor ponúka verzia 740 so šiestimi valcami, tromi litrami objemu a maximálnym výkonom 235 kW (320 koní). Top modelom predávaným na Slovensku je BMW 750d xDrive Limousine s maximálnym výkonom 294 kW (400 koní).

Erik Stríž
Erik Stríž je redaktorom magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. V mediálnej oblasti sa pohybuje od roku 2007, okrem konvenčných auto-moto tém sa venuje aj problematike udržateľnej mobility, technológiám a dizajnu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie