Divoký západ v Bratislave? Vodič osobného automobilu Fiat Punto strieľal na šoféra MHD

Michal Čabai, 10.01.2019
Situácia, kedy ľuďom rupnú nervy sa dá riešiť všelijako. Vodič Punta však zvolil svojský, no trestuhodný spôsob...

Polícia SR na svojom facebooku zverejnila výzvu pre občanov, kde žiada o pomoc prípadných svedkov streľby, ku ktorej malo dôjsť 8.1.2019 na križovatke Prievozskej ulice a Mlynských Nív približne okolo 13:00 hodiny. V prípade, že ste sa v danom čase nachádzali na mieste činu a máte informácie pre políciu, ktoré by mohli viesť ku chyteniu páchateľa volajte na známe telefónne číslo 158, ak náhodou máte aj video-zábery z autokamier, tie môžete posielať v súkromnej správe na facebook polície.

Streľba v Bratislave na vodiča MHD

Rozbité sklo spôsobilo ľahké poranenia

Vodič osobného automobilu značky Fiat Punto mal strieľať z krátkej guľovej pištole, na šťastie sa nikto vážne nezranil, došlo len k ľahkým poraneniam z dôvodu rozbitého skla. Bratislavskému dopravnému podniku vznikla predbežná škoda 250€, autobusár bol zdravotníkmi ošetrený priamo na mieste.

Streľba v Bratislave na vodiča MHD

Nejde o prvý takýto prípad streľby na šoféra MHD.

Podobný sa stal koncom roka 2017 v Košiciach, kedy sa autobusárovi s pištoľou vyhrážal vodič strieborného terénneho auta s evidenčným číslom Košice - okolie. Toho údajne naštvalo to, že mu vodič autobusu zablikal, že mu nesvietia svetla. Ako uviedol denník Košice:Dnes, páchateľa sa podarilo vypátrať. Išlo o 28 ročného mladíka, ktorý v rukách držal detskú repliku zbrane. Trestný zákon však nerozlišuje, či sa jedná o repliku alebo pravú zbraň v prípade, že zbraň mala pôsobiť ako pravá.