Aktuality

Toyota Camry: Pozrite si slovenský cenník vlajkovej lode značky!

Toyota Camry nepochybne patrí k najznámejším modelom japonskej automobilky. Veľkej obľube sa teší najmä za veľkou mlákou, kde zákazníci v strednej triede ešte stále preferujú veľké a pohodlné sedany. Po jedenástich rokoch sa konečne vracia do Európy, tentokrát len ako hybrid. Na šesťvalcové ústrojenstvo môžete zabudnúť, pod kapotou nájdete výhradne 2,5 litrový štvorvalec kombinovaný s hybridným ústrojenstvom. Celkový výkon sústavy je na úrovni 160 kW (218 k), pričom krútiaci moment dosahuje 221 Nm. Napriek pomerne slušnému výkonu, priemerná spotreba by sa za ideálnych podmienok mala pohybovať pod hranicou 5 l/100 km.

Rozmermi chce konkurovať etablovaným európskym hráčom ako sú napríklad Volkswagen Passat či Škoda Superb. V porovnaní s nimi pôsobí Camry o niečo luxusnejším dojmom, čoho dôkazom je aj úroveň vybavenia interiéru. Vo vyšších výbavách má Toyota k dispozícii napríklad elektricky nastaviteľné operadlá zadných sedadiel, podobne ako v luxusných limuzínach. Elektricky nastaviteľný je tiež volant alebo sedadlá, ktoré sú dostupné už v základnej výbave. Štandardná úroveň vybavenia konkurenciu v mnohých ohľadoch prekonáva. Doplácať si nemusíte ani za dvojzónovú klimatizáciu, mulitimediálny systém, LED svetlomety, elektrické okná, adaptívny tempomat, bezkľúčový vstup, 17“ zliatinové disky či kožený poťah volantu a radiacej páky. Vyššie stupne pridávajú elektricky ovládanú zadnú roletku okna, trojzónovú klimatizáciu, väčšie 18“ kolesá, head-up displej, ovládanie infotainmentu pre zadných pasažierov a väčší infotainment.

Cena základnej výbavy Comfort začína na 34 000 €, za vyššiu Prestige si Japonci pýtajú 36 500 € a vrcholná Executive vás bude stáť až 39 500 €. Kompletný cenník si pozrite TU!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie