Verte či nie, táto kuchyňa sa vošla do Mercedesu triedy X. Stojí šialené peniaze.

Redakcia, 02.01.2019
Nemecká firma Matzker sa zvyčajne venuje prerábkam Land Roverov, tentokrát si vzala na mušku luxusný Mercedes-Benz triedy X.

Mať auto v totálnej plnke, to je sen mnohých fanúšikov štyroch kolies. Aj keď si však kúpite Mercedes-Benz triedy X so všetkým, čo výrobca ponúka, stále to nebude dosť na to, aby úroveň výbavy predčila túto kuriozitu.

Mercedes-Benz X od firmy Matzker je vybavený kompletnou výbavou pre kempovanie, všetky funkčné doplnky sa pritom vošli na strechu a korbu pick-upu. Druhý rad sedadiel išiel bokom, namiesto nich vo vnútornom priestore vozidla nájdete obrnenú obytnú jednotku s vyklápacím strešným stanom a početnými praktickými odkladacími priestormi.

Nájdete tu dokonca aj kuchyňu s chladničkou. Chýba už snáď kúpeľňa, tú ale v prírode tak veľmi potrebovať nebudete - veď s týmto autom sa ide na čunder, tam sa kúpe v rieke a toaleta je všade dookola. Výrobca ale nenechal všetko iba na prírodu, namontoval do auta zásobník na teplú i pitnú vodu, je tu zdravotnícka výbava, nákladný vozík, solárny panel pre výrobu vlastnej elektriny a tiež recovery boards, čo sú panely určené pre vyslobodenie auta zo zapadnutia.

Mercedes-Benz triedy X od firmy Matzker  (2019)
Mercedes-Benz triedy X od firmy Matzker  (2019)

Samotný automobil za zámok zadného diferenciálu, off-roadové kolesá, väčšiu svetlú výšku a zväčšenú nádrž na naftu.

Cena tejto výbavy začína na úrovni 89-tisíc eur, ku ktorej si musíte pripočítať cenu samotného Mercedesu. Celková cena za plne vybavený kempingový Mercedes-Benz triedy X preto presahuje 200-tisíc eur, čo je cena takých dvoch menších domčekov v blízkosti Bratislavy, prípadne jeden solídny dom priamo v hlavnom meste.