Košičan jazdil jedny pneumatiky 23 rokov. Continental zverejnil štatistiky z výroby a histórie, je to skvelé čítanie
Koľko stoja pneumatiky pre Bugatti Veyron, kto je najväčším výrobcom pneumatík na svete (Continental to nie je), najväčšia pneumatika sveta či najdlhšie jazdené pneumatiky na Slovensku.
Vydané Text: Redakcia


### 3. Najdrahšie pneumatiky na svete Pneumatiky pre Bugatti Veyron sú navrhnuté na rýchlosť nad 400km / h. **Touto rýchlosťou je však možné na daných pneumatikách ísť len 15 minút**, čo je 100km. Miesto, kde by ste mohli ísť touto rýchlosťou tak dlho, budete ale hľadať len ťažko. Musíte však myslieť aj na to, že vám **pri spotrebe tohto vozidla dôjde palivo skôr ako vzdialenosť prejdete**. Cena za sadu týchto špeciálnych pneumatík je neskutočných 34 600 eur! Ak by ste hľadali niečo luxusnejšie, v Dubaji si môžete kúpiť najdrahšiu sadu pneumatík na svete. Zaplatíte za ňu neuveriteľných 532 000 eur! Ako je vôbec možné dosiahnuť takúto sumu? Pneumatiky nie sú výnimočné zmesou, ani vozidlom, ktoré si tieto gumy môže obuť. Sú špecifické tým, že majú časť bočnice pozlátenú 24-karátovým zlatom a v telese pneumatiky sa nachádza niekoľko diamantov.
### 4. Pred uvedením na trh obíde pneumatika 500-krát zemeguľu Ak ste niekedy túžili po ceste okolo sveta, predstavte si, že taká pneumatika ju pred tým, ako je uvedená na trh absolvuje približne 500-krát. Vývoj novej pneumatiky je zložitý a zdĺhavý proces. V spoločnosti Continetal trvá cca 4 roky. Novinka je vždy podrobená dôkladným testom, pri ktorých prejde vzdialenosť zodpovedajúcu vzdialenosti vyše 20 miliónov kilometrov. Podobným procesom prešla aj pneumatika WinterContact TS 860.
### 6. Ročná svetová produkcia Ročne sa na svete vyrobí viac ako miliarda pneumatík! Toto číslo vzhľadom na stále rastúci počet automobilov neprekvapuje. Ojazdené pneumatiky však predstavujú nepochybne veľkú odpadovú záťaž. Je preto nesmierne dôležité venovať tejto otázke patričnú pozornosť. „V Continentale si uvedomujeme svoju zodpovednosť v otázke odpadovej stopy ojazdených pneumatík. V dnešnej dobe sa už našťastie opotrebované pneumatiky prestávajú spaľovať a nekončia vo veľkej miere na skládkach. Aktívne sa zaoberáme otázkami recyklácie ojazdených pneumatík a tiež vývojom alternatívnych materiálov pre výrobu nových pneumatík. Vo výrobe tiež plánujeme neustále znižovať spotrebu energie a vody, množstvo emisií CO2 a odpadu a súčasne zvyšovať mieru recyklácie prevádzkového odpadu,“ uviedol Juraj Ižvolt, šéf marketingu Continental Barum s.r.o.