Aktuality

Konečne šoférske SUV s poriadnym motorom? Honda predstavila športovú verziu obľúbeného HR-V!

Japonci zverejnili detaily týkajúce sa ostro ladeného kompaktného SUV s označením HR-V Sport. Novinkou je najmä motor, pod kapotu modernizovaného SUV zavíta benzínový preplňovaný agregát 1.5 VTEC TURBO, ktorý poznáme napríklad z modelu Civic. Štvorvalcový agregát poskytuje maximálny výkon až 132 kW (182 k) a 240 Nm krútiaceho momentu dostupného už od 1 900 ot./min.

HRV SPORT Honda

Nebude chýbať ani možnosť kombinovať tento agregát so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo samočinným CVT variátorom. Súčasťou balíka, ktorého cieľom je zabezpečiť optimalizované vyváženie tuhosti karosérie, ovládania odpruženia a pocitu pri riadení, je vybavenie automobilu HR-V Sport špeciálnou technológiou „Performance Damper“. Systém tlmičov je integrovaný do prednej a zadnej časti automobilu a pôsobí proti relatívnemu pozdĺžnemu a torznému náklonu. V ostrých zákrutách zabraňuje nakláňaniu automobilu, zlepšuje stabilitu pri náhlych zmenách jazdných pruhov a znižuje vibrácie na nerovných cestách.

HRV SPORT Honda

Medzi športové doplnky patria aj čierne kryty vonkajších spätných zrkadiel, dvojité výfukové potrubie a jedinečný dizajn 18-palcových zliatinových kolies. Súčasťou štandardnej výbavy sú LED svetlomety s diaľkovými a stretávacími svetlami, LED indikátormi a dennými LED svetlami. Tmavé chrómové obloženie zadných dverí zodpovedá úprave prednej časti a sklá zadných svetiel sa vyznačujú tmavým „dymovým“ efektom a čiernymi vnútornými čiarami ako pri štandardnom HR-V pre rok 2019. Začiatok výroby modelu Honda HR-V 2019 je naplánovaný na december 2018, prvé objednávky budú zákazníkom dodané na jar 2019.

Prečítajte si aj:


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

Test Renault ZOE druhej generácie: Najazdili sme viac, ako avizuje výrobca

Renault Zoe sa pred niekoľkými dňami dočkal zásadnej modernizácie. Tretia generácia priniesla nielen evolučne vylepšený zovňajšok, ale aj významne lepší interiér a tiež výkonnejšie akumulátory schopné zabezpečiť dlhší dojazd. My sme nedávno otestovali Zoe v jeho druhej generácii, ktorú budete aj naďalej vidieť v showroomoch a možno aj v bazároch. Stojí za to, aby ste začali zvažovať kúpu?