Facelift Toyoty Prius prináša veľké prekvapenie! Toto sme nečakali:

Peter Orosz, 01.12.2018

Toyota Prius rozhodne nepatrí k najkrajším autám na planéte ani po modernizácii. Jemných zmien sa dočkali zadný nárazník aj svetlomety vpredu a vzadu. Novinky sa týkajú skôr technického vybavenia hybridného Priusu. Po novom bude totiž k dispozícii aj s pohonom všetkých štyroch kolies nazývaným Hybrid AWD-i.

Pohon zadnej nápravy je vyriešený dodatočným elektromotorom na zadnej náprave, ktorý dopĺňa štandardné hybridné ústrojenstvo s 1,8 litrovým agregátom pod kapotou. V závislosti od okolitých podmienok sa bude pohon zadnej nápravy automaticky pripájať. Zadná náprava pomôže pri rozjazdoch, ale aj v prípade detekcie zníženej trakcie kolies, a to až do rýchlosti 70 km / h.

Prius Facelift

Toyota zároveň dodáva, že ďalší elektromotor ani nové batérie nijako neovplyvnili vnútorný priestor Priusu či objem kufra. Nového akumuátora sa napokon dočká aj klasická verzia s pohonom predných kolies. Na palubnej doske bola čiastočne zmenená grafika prístrojového panelu, úpravou prešiel volant, dotykový infotainment. Displej by mal teraz reagovať rýchlejšie a tiež sa zväčšila priehradka pre bezdrôtové dobíjanie telefónu. V štandardnej výbave sa novo objaví funkcia automatického brzdenia s detekciou chodcov, asistent jazdy v pruhu, automatické stmievanie diaľkových svetiel a taktiež adaptívny tempomat. Viac podrobností o vylepšeniach ale automobilka zatiaľ neuvádza.