Aktuality

Rozčúlený Trump sa ostro pustil do General Motors! Prečo?

Najväčší americký automobilový koncern, General Motors, v pondelok ohlásil spustenie radikálneho úsporného programu, ktorý môže ovplyvniť tisícky životov. Do konca budúceho roka GM prepustí vyše 10 000 zamestnancov a zatvorí až päť výrobných závodov v Michigane, Ohiu, Marylande a Kanade. Dokopy by malo prísť o prácu až 15 % všetkých zamestnancov General Motors.

Tieto správy rozhnevali aj prezidenta, Donalda Trumpa, ktorý si zakladal svoju kampaň v Ohiu na tom, že bude robiť všetko pre zachovanie pracovných miest v spomínaných fabrikách. Práve v zasiahnutom Ohiu vyhral Trump prezidentské voľby až o 8 preferenčných bodov a už dnes sa predpokladá, že pri ďalších voľbách v roku 2020 bude mať Ohio rozhodujúcu úlohu. Prezident Trump odkázal vedeniu General Motors, že sa „zahrávajú so zlým človekom. Radšej urýchlene otvorte nejakú novú fabriku v Ohiu....Viete, táto krajina urobila pre General Motors veľa za tie roky a pomohla vám dostať sa z krízy.“

Donald Trump
Source: Gage Skidmore (Wikimedia Commons)

V Lordstowne (Ohio) chce vedenie zrušiť výrobu Chevroletu Cruze, ktorý sa podľa automobilky nepredáva dobre. Práve tento argument rozhneval prezidenta Spojených štátov amerických najviac: „Podľa nich sa Chevrolet Cruze nepredáva dobre. Tak som im povedal, aby zobrali auto, ktoré sa bude dobre predávať a nech tam opäť spustia produkciu.“

Okrem spomínaného Chevroletu Cruze, ktorého predchádzajúca generácia sa predávala na Slovensku, koncern zruší výrobu aj ďalších známych vozidiel. Prevažne pôjde o autá karosérie hatchback a sedan. Spomenúť môžeme napríklad Cadillac CT6, Cadillac XTS, Buick Lacrosse, Chevrolet Volt alebo Chevrolet Impala.

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie