Aktuality

Škoda Scala prvýkrát odhalila interiér, znamená koniec pre špekulácie, ale i pre nadšenie

Škoda Scala sa ukázala na prvých reálnych záberoch (2018)

Škoda sa mení. Simply Clever bude čoskoro minulosťou, namiesto toho sa budeme stretávať so sloganom Simply Surprising. V tomto duchu je navrhutý aj interiér úplne novej Škody Scala, ktorá v modelovom portfóliu nahradí Rapid Spaceback a bude predstavovať konkurenciu pre koncernového súrodenca Volkswagen Golf, ale napríklad aj pre taký Renault Megane.

Interiér Škoda Scala je výrazne moderný, zároveň si zachováva nadčasové kľúčové prvky typické pre nemecké automobily. Výrobca sa vyhol experimentom a asi jedinými dvomi vecami schopnými zaujať sú digitálny prístrojový panel pred volantom a centrálny displej, ktorý dostal podobu nasadeného tabletu. Nemáme sa na čo sťažovať, toto riešenie vyzerá pekne a prakticky, pretože vyššie položený displej znamená možnosť lepšie sa sústrediť na dianie na ceste aj v prípade, že vodič musí niečo na displeji potvrdiť.

Displej je dotykový, po stranách má kapacitné senzorové tlačidlá a prostredie systému nie je pre škodovkárov ničím novým.

Škoda Scala sa ukázala na prvých reálnych záberoch (2018)

Odhalenie interiéru novej Škody Scala je ukončením špekulácií, súčasne aj prekvapenia a nadšenia. Scala totiž nič inovatívne a revolučné neprináša - možno sme tak trocha očakávali, že Škoda spraví zásadný krok a Scala sa nebude tak veľmi podobať na ostatné modely výrobcu.

Volant, tvar a ergonómia stredovej konzoly, celkový charakter interiéru dáva jasne najavo, že sa jedná o Škodu, ktorá je súčasťou koncernu Volkswagen.

Prečítajte si aj:


Škoda Scala sa ukázala na prvých reálnych záberoch

Redakcia


Škoda Scala - Poznáme motorizácie, rozmery aj výbavu horúcej novinky!

Tlačová správa


Nová Škoda Scala nahradí Rapid

Veľkorysými rozmermi interiéru sa vozidlo v niektorých parametroch podobá modelu Octavia. Priestor pred kolenami cestujúcich na zadných sedadlách je 73 mm (rovnaká dĺžka je aj pri aute ŠKODA OCTAVIA), šírka vo výške lakťov na zadných sedadlách je 1 425 mm (1 449 mm vo vozidle ŠKODA OCTAVIA) a priestor pre hlavu cestujúcich na zadných sedadlách je 982 mm (980 mm vo vozidle ŠKODA OCTAVIA). Scala má aj ďalšiu črtu, ktorá je typická pre modely značky Škoda. Disponuje totiž jedným z najväčších batožinových priestorov vo svojej triede – základný objem ponúka 467 l, sklopením zadných sedačiek môžeme objem batožinového priestoru zväčšiť až na 1 410 l.

Dĺžka nového kompaktného vozidla je 4 362 mm, šírka 1 793 mm a výška 1 471 mm. Rázvor náprav o dĺžke 2 649 mm je jedným z parametrov, ktorý pri modeli Scala umocňuje veľmi dobré jazdné vlastnosti.

Česi sľubujú vysokú úroveň aktívnej i pasívnej bezpečnosti, full LED predné i zadné svetlomety, veľkorysú ponuku miesta pre cestujúcich aj batožinu a mnoho prvkov Simply Clever. K dispozícii je päť motorov, ktorých výkonové spektrum siaha od 66 kW (90 k) do 110 kW (150 k). Horúca novinka príde na trh už v prvej polovici roka 2019.

Erik Stríž
Erik Stríž je redaktorom magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. V mediálnej oblasti sa pohybuje od roku 2007, okrem konvenčných auto-moto tém sa venuje aj problematike udržateľnej mobility, technológiám a dizajnu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie