Aktuality

Bude nová Corolla aj vo verzii sedan? Poznáme odpoveď!

Toyota predstaví novú verziu modelu Corolla v prevedení sedan vo svetovej premiére na International Automobile Exhibition v čínskom Guangzhou, ktorá sa bude konať od 16. novembra. V nadväznosti na nedávno odhalené verzie hatchback a Touring Sports (kombi), je sedan tretím typom karosérie, ktorý sa pripojí k modelovému radu Corolla 12. generácie.

Úplne nový sedan Corolla bude po vzore svojich súrodencov postavený na najnovšej platforme spoločnosti TNGA (Toyota New Global Architecture), ktorá má zvýšiť tuhosť karosérie a posunúť ťažisko bližšie k vozovke. Vo vnútri bude nová Corolla sedan zdieľať základné interiérové črty s hatchbackom Corolla.   Do výbavy pribudne aj aktualizovaný infotainment Toyota Safety Sense 2.0 alebo nové bezpečnostné fukcie, ako napríklad autonómne núdzové brzdenie s detekciou chodcov, inteligentný tempomat či upozornenie na opustenie jazdného pruhu.

Hybridná technológia takmer úplne vytlačí štandardné motory z ponuky a posledným konvenčným motorom v ponuke bude – 1,2-litrový zážihový agregát s turbodúchadlom a výkonom 116 k. Popri ňom budú na výber dve hybridné pohonné sústavy – 1,8-litrová s výkonom 122 k a 2,0-litrová s výkonom 180 k.

Okrem novej platformy prináša Toyota pre Corollu aj systém variabilného adaptívneho odpruženia (AVS), ktorý je typický skôr pre autá vyššej kategórie. Automobilka zároveň sľubuje výrazne lepšiu ovládateľnosť a obratnosť. Tú sa im podarilo dosiahnúť vďaka nižšie umiestnenému motoru, sedadlám s nižším vzťažným bodom bedrového kĺbu a inému umiestneniu akumulátora pod zadnými sedadlami. Všetky tieto opatrenia v spoločnej súčinnosti umožňujú, aby mal model Corolla nízke ťažisko.

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie