Aktuality

VW má nový pick-up s tunelom do interiéru, jazdí aj na čistý etanol

  • Volkswagen Tarok si osvojil dizajn moderných SUV od koncernu;
  • má pohon všetkých kolies a benzínový motor 1,4 TSI;
  • ponúkne nákladný priestor v štýle pick-upu s veľkým tunelom do interiéru;
  • s dĺžkou päť metrov je stále vhodný aj pre pohyb v meste.

Automobilka Volkswagen na autosalóne v São Paulo predviedla koncept vozidla s názvom Tarok, ktorý údajne navrhla úplne od základov. Na prvý pohľad sa môže zdať, že sa jedná o Touareg pick-up, ale odlišný podvozok a predovšetkým interiér svedčia o tom, že Tarok by reprezentoval skôr kategóriu sám pre seba.

Volkswagen Tarok (koncept 2018)

Pick-up s nákladnou plochou, ktorá je rozšíriteľná až do päťmiestneho interiéru, nie je vo svete samozrejmosťou. Aj veľké nákladné pick-upy, napríklad Isuzu D-Max, majú nakladací priestor dlhý iba okolo jeden a pol metra a všetko dlhšie musí vyčnievať. Volkswagen Tarok umožní sklopenie zadných sedadiel do roviny a tak ponúknuť tak možnosť prevozu objektov s celkovou dĺžkou 1 861 mm, respektíve až 2 775 mm, ak sa zadné sedadlá úplne vyberú a využije sa aj do roviny uložené veko nakladacieho priestoru. Samotný nakladací priestor vo východzom stave má dĺžku stále pôsobivých 1 206 mm.

Zaujímavosťou je dizajnové vyhotovenie nákladnej časti, ktorá pripomína športové automobily typu Targa.

Volkswagen Tarok (koncept 2018)
Volkswagen Tarok (koncept 2018)

Predné partie automobilu majú svojský dizajn, predstavujú imidžový kompromis medzi Tiguanom a Touaregom. Ani s jedným z nich si Tarok nepopletiete.

Koncepčný automobil je poháňaný benzínovým radovým štvorvalcom 1,4 TSI s maximálnym výkonom 110 kW (150 k), ktorý dokáže jazdiť na čistý etanol E100, rovnako ako na benzín-etanol E22. Tento flexibilný systém spaľovania palív sa volá TotalFlex Fuel Unit.

Motor posiela krútiaci moment na obe nápravy (4MOTION) prostredníctvom 6-stupňovej automatickej prevodovky.

Volkswagen uvádza, že uvedenie modelu na trh je dnes celkom isté, počíta však s Brazíliou a pri spustení predaja bude k dispozícii aj s naftovým motorom 2,0 TDI s maximálnym výkonom 110 kW (150 k).

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

POROVNÁVACÍ TEST: Škoda Fabia 1.0 TSI vs. Kia Rio 1.4 D-CVVT

Či chceme, alebo nie, bola to práve prvá generácia Škody Fabia, ktorá posunula kategóriu malých hatchbackov do role rodinných automobilov. Tento posun vyvolal ohlasy na opačnej strane a mnohí konkurenti reagovali. No najväčší záujem na ukrojení podielu majú, samozrejme, kórejské automobilky. Ako obstojí Škoda Fabia 1,0 TSI v porovnaní s Kiou Rio 1,4 D-CVVT?