Aktuality

Škoda ukázala interiér modelu Scala. Takto bude vyzerať:

To, že budúca škodovka bude vychádzať z konceptu Vision RS je už všeobecne známe a pred niekoľkými dňami nám automobilka odtajnila aj detailné informácie týkajúce sa najdôležitejších faktov o budúcom kompaktnom modeli Scala. Dnes sa na stránke výrobcu objavila prvá oficiálna skica, ktorá zachytáva vzhľad interiéru nového modelu. Už pri prvom pohľade je jasné, že tvary palubnej dosky boli výrazne ovplyvnené spomínaným konceptom. Na rozdiel od konceptu však pôsobí o niečo jednoduchším a usporiadanějším dojmom. Podľa všetkého sa môžeme tešiť na hodnotnejšie mäkčené materiály a veľkoplošné dekory, ktoré budú svojou úpravou napodobňovať kryštalickú štruktúru. Tento štylistický prvok chce časom Škoda zaviesť do všetkých nových modelov.

Škoda Scala sa ukázala na prvých reálnych záberoch (2018)

Scala dostane ako prvý model Škody najnovšiu generáciu infotainmentu s voľne stojacim dotykovým displejom umiestneným vysoko na palubnej doske v zornom poli vodiča. Uhlopriečka štandardnej obrazovky bude dosahovať až 9,2 palca. Na želanie neskôr pribudne do výbavy aj digitálny prístrojový panel s veľkosťou až 10,25 palca.

Prečítajte si aj:


Škoda Scala - Poznáme motorizácie, rozmery aj výbavu horúcej novinky!

Tlačová správa


V interiéri nebude chýbať ambientné osvetlenie alebo čalúnenie sedačiek z ušľachtilého mikrovlákna Suedia. V štandardnej výbave sa dokonca objaví dvojzónová klimatizácia a USB-C konektory pre pripojenie externých zariadení.

Svetovú premiéru bude mať nová Škoda Scala už 6. decembra 2018 v Tel Avive.

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

POROVNÁVACÍ TEST: Škoda Fabia 1.0 TSI vs. Kia Rio 1.4 D-CVVT

Či chceme, alebo nie, bola to práve prvá generácia Škody Fabia, ktorá posunula kategóriu malých hatchbackov do role rodinných automobilov. Tento posun vyvolal ohlasy na opačnej strane a mnohí konkurenti reagovali. No najväčší záujem na ukrojení podielu majú, samozrejme, kórejské automobilky. Ako obstojí Škoda Fabia 1,0 TSI v porovnaní s Kiou Rio 1,4 D-CVVT?