Škoda ukázala interiér modelu Scala. Takto bude vyzerať:

Peter Orosz, 07.11.2018

To, že budúca škodovka bude vychádzať z konceptu Vision RS je už všeobecne známe a pred niekoľkými dňami nám automobilka odtajnila aj detailné informácie týkajúce sa najdôležitejších faktov o budúcom kompaktnom modeli Scala. Dnes sa na stránke výrobcu objavila prvá oficiálna skica, ktorá zachytáva vzhľad interiéru nového modelu. Už pri prvom pohľade je jasné, že tvary palubnej dosky boli výrazne ovplyvnené spomínaným konceptom. Na rozdiel od konceptu však pôsobí o niečo jednoduchším a usporiadanějším dojmom. Podľa všetkého sa môžeme tešiť na hodnotnejšie mäkčené materiály a veľkoplošné dekory, ktoré budú svojou úpravou napodobňovať kryštalickú štruktúru. Tento štylistický prvok chce časom Škoda zaviesť do všetkých nových modelov.

Škoda Scala sa ukázala na prvých reálnych záberoch (2018)

Scala dostane ako prvý model Škody najnovšiu generáciu infotainmentu s voľne stojacim dotykovým displejom umiestneným vysoko na palubnej doske v zornom poli vodiča. Uhlopriečka štandardnej obrazovky bude dosahovať až 9,2 palca. Na želanie neskôr pribudne do výbavy aj digitálny prístrojový panel s veľkosťou až 10,25 palca.

Prečítajte si aj:


Škoda Scala - Poznáme motorizácie, rozmery aj výbavu horúcej novinky!

Tlačová správa


V interiéri nebude chýbať ambientné osvetlenie alebo čalúnenie sedačiek z ušľachtilého mikrovlákna Suedia. V štandardnej výbave sa dokonca objaví dvojzónová klimatizácia a USB-C konektory pre pripojenie externých zariadení.

Svetovú premiéru bude mať nová Škoda Scala už 6. decembra 2018 v Tel Avive.