Aktuality

Ideál na dovolenky? Tento mini karavan s váhou menej ako pol tony za mini cenu

Nie je žiadnym prekvapením, že tento obytný príves z modelového radu TEARDROP sa od začiatku svojej výroby teší popularite medzi zákazníkmi a priaznivcami tohto druhu cestovania.

Mini karavan defacto postavený okolo manželskej postele je vyrobený z hliníkového kompozitu. Stojí na konštrukcii z drevených vlakien a obložený je dreveným laminátom v interiéri. Váži iba približne 430kg, čo znamená, že môže byť ťahaný aj väčšinou malých osobných automobilov.

kanadský startup DROPLET

Škandinávska dokonalosť a jednoduchosť

Na rozdiel od iných obytných prívesov tejto kategórie, DROPLET sa odlišuje svojím jednoduchým dizajnom inšpirovaným unikátnym škandinávskym štýlom. Veľké presklené plochy, oblé predné okno, ako aj okná na oboch stranách a výklopný otvor v streche dávajú vnútornému priestoru svetelnosť a vzdušnosť. Sklá sú tónované pre väčšie súkromie a pohodlie.

kanadský startup DROPLET

Účelné vybavenie bez zbytočností

Priestor vo vnútri vypĺňa z veľkej časti manželská posteľ doplnená dvomi poličkami a odkladacími skrinkami na elektronické gadgety/prístroje a nejaké to oblečenie. Ako pri iných karavanoch tohto typu, vo výbave sa nachádza aj malá kuchynka, prístupná je z vonku. Jednoduchá výbava, plynová dvojplatnička a akrylová kuchynská doska s párom LED svetiel poskytujú všetko nevyhnutné na prípravu stravy. Úložný priestor na riad je v zásuvkách alebo na háčikoch nad doskou. Výbavu dopĺňa výsuvná 12-voltová chladnička na potraviny a uzavretý vodný obeh kontrolovaný ručnou pumpou.

kanadský startup DROPLET
kanadský startup DROPLET

Celkové rozmery 2×4,1 metra s výškou len 1,7 metra s nízkou hmotnosťou a fakt, že aj bežné osobné autá ako Škoda Fabia alebo Kia Ceed môžu ťahať tento obytný príves bez problémov, dodávajú tomuto karavanu na kompaktnosti, praktickosti a jedinečnej atraktivite, ktorú vyznávači voľnosti pri cestovaní ocenenia najviac.

Výrobca dodáva karavan v niekoľkých výbavách. Od základnej v cene $14 450, kde si zákazník vybaví interiér samostatne podľa vlastných predstav, až po plnú výbavu so solárnymi panelmi pre úplnú nezávislosť cestovania v cene $16 450. Prípadne sa dá DROPLET požičať a vyskúšať vo vybraných požičovňiach.

Zdroje info a foto: www.droplet-trailer.com

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

POROVNÁVACÍ TEST: Škoda Fabia 1.0 TSI vs. Kia Rio 1.4 D-CVVT

Či chceme, alebo nie, bola to práve prvá generácia Škody Fabia, ktorá posunula kategóriu malých hatchbackov do role rodinných automobilov. Tento posun vyvolal ohlasy na opačnej strane a mnohí konkurenti reagovali. No najväčší záujem na ukrojení podielu majú, samozrejme, kórejské automobilky. Ako obstojí Škoda Fabia 1,0 TSI v porovnaní s Kiou Rio 1,4 D-CVVT?