Aktuality

Elektromobily komplikujú situáciu na sídliskách, cez káble sa nevedia dostať domov!

Zdroj: Facebook (NAF)

Elektromobily sú v Nórsku na módnej vlne a severania im dôverujú viac než ktokoľvek iný. Prevádzkujú totiž najviac elektromobilov na počet obyvateľov na svete, majitelia ekologických vozidiel navyše čerpajú štedré benefity v podobe daňových úľav či lacnejšieho parkovania. Alternatívne formy pohonu sú tak nielen lacnejšie na prevádzku, ale spaľovacím konkurentom sa pomaly vyrovnávajú aj cenou.

Veľký boom však priniesol aj nemalé problémy. Akútny nedostatok dobíjacích staníc pociťujú najmä majitelia elektromobilov, ktorí bývajú na sídliskách. Tí musia prázdnu batériu naplniť prostredníctvom štandardnej bytovej zásuvky, od ktorej “ťahajú” predlžovačku cez okno až na parkovisko o niekoľko poschodí nižšie.

Takéto riešenie je však nielen komické, ale aj nebezpečné. O káble totiž môžu zakopnúť ľudia a veľký pozor musia obyvatelia dávať aj na pravidelnú porciu severského dažďa. Elektromobily pritom tvoria len 30 % zo všetkých registrovaných vozidiel. Nevieme si predstaviť, ako budú pri súčasnom raste elektromobilov sídliska v Nórsku vyzerať o pár rokov.

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

POROVNÁVACÍ TEST: Škoda Fabia 1.0 TSI vs. Kia Rio 1.4 D-CVVT

Či chceme, alebo nie, bola to práve prvá generácia Škody Fabia, ktorá posunula kategóriu malých hatchbackov do role rodinných automobilov. Tento posun vyvolal ohlasy na opačnej strane a mnohí konkurenti reagovali. No najväčší záujem na ukrojení podielu majú, samozrejme, kórejské automobilky. Ako obstojí Škoda Fabia 1,0 TSI v porovnaní s Kiou Rio 1,4 D-CVVT?