V Ženeve sme nafotili 603-koňový Mercedes-AMG G63, je skvostný v každom detaile

ERIK STRÍŽ, Majo Bóna, 05.03.2018
Ani tento rok redakcia Auto Motor a Šport a Autoviny.sk nemohla chýbať na ženevskom autosalóne a hneď v prvý deň návštevy sme si nenechali ujsť špecialitu v podobe úplne nového Mercedesu AMG triedy G vo variante G63 4MATIC.

Nová géčka si aj naďalej zachováva dizajn, ktorý je pre ňu typický už od roku 1979. Ostré hrany však boli zjemnené, predné svetlomety nadobudli číru grafiku a nazvime to „menej nahnevaný výraz“. Vo veľkej miere tomu vďačí Full LED svetlometom. V prezentovanej hnedej úprave laku pôsobí stále drsne a odolne, zároveň však veľmi moderne. Nové géčko bude od tých starších identifikovateľné celkom jednoznačne.

Mercedes-AMG G63 na autosalóne v Ženeve 2018

Interiér novej triedy G preberá prvky z limuzíny triedy S, dominuje v ňom luxus a priestrannosť. Obzvlášť pútavý je široký stredový tunel medzi vodičom a spolujazdcom a rozmerný displej pred volantom, ktorý sa ťahá až na úroveň centrálneho displeja nad výduchmi klimatizácie. Páka radiča prevodovky je napravo za volantom, na stredovej konzole je ovládač multimediálneho a komunikačného systému Command.

Mercedes-AMG G63 na autosalóne v Ženeve 2018

Verzia AMG G63 sa môže pochváliť pohonným systémom s výkonom až 603 konských síl, takže súčasnú generáciu prebieha až o 40 koní. Do každého nového géčka sa bude štandardne montovať 9-stupňová automatická prevodovka a pre mnohých môže byť sklamaním, že sa z ponuky predajcov zrejme vytratí motorizácia G65 s motorom V12. Je možné, že ju nahradí niektorý variant s hybridným pohonom.