Škoda skombinovala CNG, benzín a elektrinu. Jej Vision X je svetovým unikátom.

Redakcia, 28.02.2018
ŠKODA VISION X je prvým hybridným vozidlom v histórii značky s pohonom všetkých kolies bez kardanového hriadeľa, s pohonom na zemný plyn, benzín a elektrinu. Emisie CO2 predstavujú len 89 g/km.
Škoda Vision X (štúdia, Ženeva 2018)

Mladoboleslavská značka na tohtoročnom autosalóne v Ženeve (6. - 18. marca 2018) predstaví svoj prvý hybridný automobil, ktorý na pohon využíva CNG, benzín a elektrinu. Štúdia ŠKODA VISION X je vo svojej podstate malé SUV, podobnosť so SEAT Arona či Hynudai Kona nie je úplne náhodná: práve im by automobil mohol konkurovať, ak by sa raz objavil v predaji. Platí to najmä pre Konu, ktorá sa najnovšie predstavila vo verzii s výhradne elektrickým pohonom.

Škoda Vision X (štúdia, Ženeva 2018)

Obsiahnutý zážihový motor pracuje na stlačený zemný plyn a benzín, elektromotor má za cieľ jednak jazdiť bezemisne, taktiež znižovať celkové priemerné emisie počas dlhodobej prevádzky. Vision X by podľa Škody dosahoval emisie iba 89 g CO2 /km.

Okrem toho môže vďaka inovatívnemu hnaciemu ústrojenstvu využívať podľa potreby pohon predných, zadných alebo všetkých kolies, v tomto prípade bez kardanového hriadeľa.

Vision X je dnes štúdiou, ktorá sa pretaví do konceptu a neskôr sa očakáva, že nahradí súčasné modely Fabia Combi a Rapid Liftback. Mestský crossover/SUV stojí na univerzálnej modulárnej platforme na platforme MQB A0, s ktorou sa budeme v rámci značiek koncernu Volkswagen stretávať čoraz častejšie.