Škoda pripravuje unikátny hybrid! Šli by ste do toho?

Peter Orosz, 25.02.2018
Kombinácia, na ktorú sme dlho čakali.

Len prednedávnom sme vás informovali o novom koncepte automobilky Škoda, ktorý by sa v blízkej budúcnosti mal pretaviť do sériového mestského crossovera. K oficiálnemu predstaveniu štúdie Vision X dôjde už o pár dní v Ženeve a k nám sa doniesli informácie o pohonnom ústrojenstve.

Škoda predstavila koncept nového crossovera! Nahradí Fabiu Combi?

Podľa všetkého pôjde o hybrid. V súčasnosti nám pri tomto slove automaticky napadne spojenie benzínového agregátu s elektromotorom a malou batériou. Škoda sa však rozhodla nahradiť benzínovú nádrž vysokotlakovými nádobami na zemný plyn. Motor tak bude spaľovať CNG, ktoré v porovnaní s benzínom produkuje oveľa nižšie hodnoty emisií CO2. Podľa nepotvrdených správ pôjde o upravený štvorvalcový agregát 1.5 TSI.

Škoda predstavila koncept nového crossovera! Nahradí Fabiu Combi?

V spojení s elektromotorom by sa škodovke malo podariť znížiť emisie na necelých 80 gramov CO2, čo je ďaleko pod priemerom súčasných benzínových alebo naftových motorov. Batérie by pritom mali slúžiť len na doplnenie výkonu pri rozbiehaní a v kopci, na čisto elektrickú energiu by tak auto mohlo prejsť zhruba dva kilometre.