Nový Peugeot 508: Toto bude bomba!

ERIK STRÍŽ, 21.02.2018
Sedan Peugeot 508 sa dnes objavil na fotografiách bez akéhokoľvek maskovania. Z dizajnového hľadiska budú inovácie priam revolučné… a ten interiér! Krása!

Peugeot 508 druhej generácie bude vyzerať výraznejšie, modernejšie, estetickejšie, sofistikovanejšie, skrátka čokoľvek, len nie nudne a zastarane.

Nový sedan sa síce podriadi aktuálnemu dizajnovému manuálu značky Peugeot, ktorý sa prejavuje na jeho najnovších modeloch z kategórie SUV, ale osvojí si ho v sebe vlastnej forme.

Nový Peugeot 508 (2019)

Ak neberieme do úvahy obrovské SUV Peugeot 5008, model 508 budeme považovať za vlajkovú loď výrobcu. Má elegantnú siluetu zachovávajúcu karosárske prevedenie sedan, hoci v pri pohľade na zadné partie by sme ho mohli považovať aj za moderné štvordverové kupé, respektíve Gran Coupe.

Nový Peugeot 508 (2019)

Ostro rezané línie, osvetľovacia LED technika a rozumne zladená kombinácia čiernych a chrómových doplnkov dáva tušiť o technologickej vyspelosti nového automobilu. Zaujmú predovšetkým vertikálne LED pásy denného svietenia na prednej maske a modelové označenie „508“ na hrane prednej kapoty.

Interiér sa výrazne inšpiroval SUV modelmi 3008 a 5008, nachádzame tu moderný dizajn, kompaktný volant, masívnu stredovú konzolu s vysokým tunelom a digitálnu palubovku uloženú pomerne vysoko nad úrovňou volantu. Peugeot veľmi vhodne kombinuje čierne plasty s dreveným dekorom, ktorý v tomto prípade nepôsobí gýčovo alebo nevyladene.

Nový Peugeot 508 (2019)

Oficiálne informácie síce zatiaľ nemáme, ale na internete sa špekuluje o to, že sa v ponuke predajcov objavia 1,5- a 2-litrové naftové motory a tiež nové benzínové agregáty. Otvorene sa píše aj o hybridnom elektricko-benzínovom variante s maximálnym výkonom až 300 konských síl (221 kW). Ceny, dostupnosť a úrovne výbavy sú práve tými údajmi, ktoré zatiaľ nemáme.