Volvo má prvýkrát v histórii trojvalcový motor! Vyrobilo ho pre svoje najmenšie SUV-čko

Volvo však nikdy nebolo tou typickou automobilkou, preto aj jej prvý trojvalec má zdvihový objem 1,5 litra.

Nová pohonná jednotka je prvým 3-valcovým motorom počas celej 91-ročnej histórie značky Volvo.

Úplne nový 1,5-litrový trojvalcový benzínový motor s priamym vstrekovaním paliva automobilka vyvinula na báze rovnakej modulárnej konštrukcie ako svoje štvorvalcové motory Drive-E. Trojvalcový agregát sa kombinuje so 6-stupňovou prevodovkou,neskôr aj s 8-stupňovou prevodovkou.

Prvý trojvalec od značky Volvo pre SUV XC40 (február 2018)

Prvý trojvalec od značky Volvo pre SUV XC40 má zdvihový objem 1,5 litra.

Ponuka motorov pre model XC40 sa okrem toho rozširuje o aktuálne motory automobilky Volvo: vznetový D3 s výkonom 150 koní a zážihový T4 s výkonom 190 koní.

Nový trojvalcový agregát bol špeciálne navrhnutý tak, aby sa dal použiť v plug-in hybridných modeloch s pohonnou sústavou Twin Engine. Hybridná alebo čisto elektrická pohonná sústava rozšíri ponuku pre model XC40 neskôr.Okrem toho si zákazníci budú môcť vybrať z nových výbav: okrem tej základnej aj z uvádzacích variantov Momentum a R-Design a novej luxusnej verzie Inscription.

Prvý trojvalec od značky Volvo pre SUV XC40 (február 2018)
Prvý trojvalec od značky Volvo pre SUV XC40 (február 2018)
Prvý trojvalec od značky Volvo pre SUV XC40 (február 2018)

Stupeň výbavy Inscription ponúkne rôzne dizajnové prvky exteriéru v podobe 18-, 19- alebo 20-palcových diskov kolies, upravených nájazdových krytov, chrómových líšt okolo bočných okien a chrómovej mriežky chladiča, ako aj špecifických lakov karosérie. V interiéri verzie Inscription zasa nájdeme novú (naozaj krásnu a atypickú) krištáľovú hlavicu radiacej páky a atraktívne drevené obloženie Driftwood, ktoré automobilka Volvo prvýkrát predstavila vo svojom SUV strednej triedy XC60.

Súčasťou personalizačného balíčka pre XC40 sú aj štýlové doplnky ako 21-palcové zliatinové disky kolies s čiernou úpravou Black Diamond Cut či nová súprava dizajnových prvkov, ktorá zahŕňa nájazdové kryty z brúsenej nehrdzavejúcej ocele a dve integrované koncovky výfuku.

Text článku je tlačová správa výrobcu po redakčnej úprave.