Nezničiteľné televízne vozy: Takto vyzerá auto, ktoré neodveje ani najsilnejšie tornádo!

18.02.2018
Lovci búrok sú blázni, televízne hviezdy, ktoré sa vrhajú do najhorších lejakov, búrok a tornád, pred ktorými všetci utekajú. Oni s nimi dokážu bojovať a dokonca si odniesť aj skalp – nádherné videozábery, ktoré sledujeme na staniciach ako Discovery. Ich vozy sú postavené tak, aby vedeli „prenasledovať“ a zachytiť aj to najnebezpečnejšie počasie na zemi.
lovci búrok

Top výbava

Tento buldozér a tank v jednom je silne obrnený, aby mohol zachytávať pomerne silné tornádo, robiť fotografie a videá, zbierať údaje pre vedecké účely. Je vybavený radarom, niekoľkými zabudovanými kamerami na zachytenie 360-stupňového okolo vozidla a ďalšími meracími zariadeniami. Má tiež vyhradený interiér pre posádku, ktorá dokáže pozorovať búrky.

lovci búrok

Výroba na kolene

Všetky tieto neskutočné vozidlá sa zvyčajne vyrábajú niekde doma, v garážach, kde sa prerábajú už z existujúcich áut, väčšinou sú to nákladné autá. Pri letnom pohľade vidieť, že nejde o veľmi sofistikované karosárske práce, čo sa týka zakrivených plôch, ale vyhovuje to účelu vozidla. Auto nemusí byť príťažlivé, ale má fungovať.

lovci búrok

Nezničiteľné

Vďaka tomu, že je navrhnuté tak, aby odolávalo silnému vetru, jeho obrnené telo taktiež dobre odoláva nárazu ostatných vozidiel aj pri plnej rýchlosti! A deformačné zóny? Toto auto sa ani nepohne, aj keď ho budete chcieť zlisovať.

lovci búrok
lovci búrok

Zdroj: gtspirit.com