Škoda Rapid príde o všetky naftové motory! Prečo?

Peter Orosz, 18.02.2018
Túto informáciu prezradil zástupca značky, Vítězslav Pelc, českému portálu autorevue.cz.

Len nedávno sme vás informovali o tom, že modernizovaná Škoda Fabia sa bude spoliehať už len na trojvalcové benzínové agregáty, pričom preplňované verzie po novom získajú aj filter pevných častíc. Súhlasíme, že do malých mestských automobilov naftové motory nepatria, no prekvapila nás správa o ďalších zmenách, ktoré si automobilka Škoda pripravila pre model Rapid.

Modernizovaná Škoda Rapid ponúkne nový motor a lepšiu výbavu

Podľa slov PR manažéra automobilky, v Českej republike došlo k ukončeniu objednávok naftových verzií modelov Rapid a Rapid Spaceback. "Z dlhodobého hľadiska sa podiel dieselových pohonných jednotiek v segmente menších modelov pohyboval na hranici niekoľkých málo percent, výnimku tvoria iba väčšie dodávky firmám a veľkoodberateľom," povedal redakcii Autorevue Pelc. Zatiaľ nepoznáme oficiálne stanovisko slovenského zastúpenia, je však len otázkou času, kedy ukončia predaj motorov 1.4 TDI (66 kW) a 1.6 TDI (85 kW) aj u nás.

Modernizovaná Škoda Rapid ponúkne nový motor a lepšiu výbavu

Je viac-menej isté, že naftové motory pod kapotou modelu Rapid uvidíme až po uvedení novej generácie na trh. Nástupca má byť postavený na platforme MQB A0 a predstaviť by sa mal už koncom tohto roka. Výrobca už nepočíta s verziou liftback, a preto dôjde k zmene názvu na Škoda Spaceback.