Nové SUV Škoda Kamiq: splnila sa naša predpoveď spred niekoľkých týždňov!

Redakcia, 17.01.2018
Nie je to žiadny hoax alebo falošná správa, Škoda má skutočne SUV s novým názvom Kamiq. Jeho dizajn sme predpovedali exkluzívne na autoviny.sk začiatkom roka!
Naša vizualizácia SUV Škoda so svetlometmi v štýle Superbu sa nakoniec ukázala ako reálna - Škoda predstavila nový crossover Kamiq!

Naša vizualizácia SUV Škoda so svetlometmi v štýle Superbu sa nakoniec ukázala ako reálna - Škoda predstavila nový crossover Kamiq!

Začiatkom roka sme zverejnili článok Exluzívne foto: Kodiaqu svetlá od Superbu prospeli, naopak to nefunguje, v ktorom ste mohli nájsť SUV Kodiaq s upravenými svetlometmi v štýle Superbu. Tento náš odhad možného budúceho dizajnu mladoboleslavského SUV vôbec nebol tak odvážny, veď teraz Škoda predviedla úplne nové SUV pre čínsky trh s názvom KAMIQ a využíva pritom dizajn z našej januárovej vizualizácie!

Škoda Kamiq (2018)

SUV Škoda Kamiq pre čínsky trh prakticky prezlieka európsky Karoq do nového šatu, má rozmery 4390×1781×1593 mm (dš×v×). Čínsky Karoq je totiž v porovnaní s tým európskym až o desať centimetrov dlhší, pretože tamojší trh vyžaduje o niečo odlišné rozmery. Je to taký štandard, aj Mercedesy sa pre Čínu dodávajú o niečo dlhšie ako u nás.

Kamiq bude v ponuke predajcov figurovať ako menšia alternatíva ku Karoqu, najväčším SUV naďalej ostáva Kodiaq.

Škoda Kamiq (2018)
Viac fotografií v galérii k článku.

Prvé novinárske zábery Škoda Kamiq sa objavia zrejme až v apríli, kedy je naplávanovaná premiéra vozidla na autosalóne v Pekingu. Novinka bude debutovať s 1,5-litrovým benzínovým štvorvalcom s výkonom 110 koní, vyrábať sa bude v Šanghaji.

Ak sa vám nový Kamiq veľmi páči a zúfate si, že prečo Škoda niečo podobné nepripraví aj pre Európu, vedzte, že sa niečo podobné chystá. Na platforme koncernu Volkswagen MQB A0 vyrastie nová generácia Fabií aj vo variante crossover, ktorý bude síce o niečo menší ako čínsky Kamiq, bude sa podobať napríklad na Seat Arona.