VIDEO: Autá do vody a na ľad nepatria

Redakcia, 17.01.2018
Najlepšia video kompilácia Rusov a Američanov, ktorí precenili svoje autá.
Mercedes-Benz GLS utopený na brehu mora v piesku (youtube)

Mercedes-Benz GLS utopený na brehu mora v piesku (youtube)

Vieme to veľmi dobre. Vieme, že autá nepatria na ľad, nepatria do hlbokej vody, nepatria na brehy jazier a morí, kde hrozí, že zapadnú do blata alebo premočeného piesku. Vždy sa ale nájdu experti, ktorí si nedajú povedať a namiesto toho, aby sa poučili na chybách iných, chcú robiť vlastné.

Nižšie nájdete famóznu kompiláciu videí prevažne z Ruska a Spojených štátov, ktorá zachytáva práve takýchto expertov. Zo záberov usudzujeme, že pri nich nikto neprišiel o život alebo k úrazu, preto ich môžeme považovať skôr za komické, respektíve tragikomické pre poškodenie auta.

Je potrebné uviesť, že sú autá, ktoré sa vedia brodiť relatívne hlbokou vodou okolo jedného metra, takmer bez výnimky ide o off-roady.

Sú však autá, predovšetkým tie spred dvadsiatich rokov a ruskej výroby ktoré vďaka svojej jednoduchosti vedia prežiť aj ponor celej kapoty pod hladinu. Predovšetkým naftové motory by mali teoreticky zvládať chod aj pod vodou, ak na nich všetko tesnenie funguje ako má a výfuk je vyvedený nad hladinu.