Mercedes predviedol novú triedu G v úžasnom 3-minútovom klipe

Redakcia, 16.01.2018
Už len sledovanie kriviek novej generácie triedy G nás núti zamilovať sa do tohto poctivého off-roadu znova.
Mercedes-Benz triedy G 2019

Nová trieda G sa nám ukázala vo svojej najnovšej podobe už pred niekoľkými dňami. Včera sa však na autosalóne v Detroite novinka predstavila aj oficiálne a v spektakulárnej šou, ktorej súčasťou bolo aj zverejnenie trojminútového krásneho videa. Jeho motívom je trieda G z roku 1979 zaliata do syntetickej živice, ktorá je schopná uchovať čokoľvek prakticky na večnosť.

Géčko si aj naďalej zachováva dizajn, ktorý je pre neho typický už od roku 1979. Jeho ostré hrany však boli zjemnené, predné svetlomety nadobudli číru grafiku a nazvime to „menej nahnevaný výraz“. Vo veľkej miere tomu vďačí Full LED svetlometom. V prezentovanej hnedej úprave laku pôsobí stále drsne a odolne, zároveň však veľmi moderne. Nové géčko bude od tých starších identifikovateľné celkom jednoznačne.

Interiér novej triedy G preberá prvky z limuzíny triedy S, dominuje v ňom luxus a priestrannosť. Obzvlášť pútavý je široký stredový tunel medzi vodičom a spolujazdcom a rozmerný displej pred volantom, ktorý sa ťahá až na úroveň centrálneho displeja nad výduchmi klimatizácie. Páka radiča prevodovky je napravo za volantom, na stredovej konzole je ovládač multimediálneho a komunikačného systému Command.

Mercedes-Benz triedy G 2019

Motorický variant G550 obsiahne 4-litrový preplňovaný motor typu V8 od AMG, ponúkne výkon až 450 konských síl. Verzia AMG G63 sa bude môcť pochváliť pohonným systémom s výkonom až 603 konských síl, takže súčasnú generáciu prebieha až o 40 koní. Do každého nového Géčka sa bude štandardne montovať 9-stupňová automatická prevodovka a pre mnohých môže byť sklamaním, že sa z ponuky predajcov zrejme vytratí motorizácia G65 s motorom V12. Je možné, že ju nahradí niektorý variant s hybridným pohonom.