Škoda Fabia edition R5 na tajných fotkách!

Peter Orosz, 08.12.2017
Automobilka pripravuje novú limitovanú edíciu.

So špeciálnymi edíciami má automobilka Škoda bohaté skúsenosti. Všetci si určite pamätáte na Feliciu a jej populárne akčné pakety, ako napríklad Silver Line či Sport Line či Safe Line. V súčasnosti pripravujú limitovanú edíciu inšpirovanú rely špeciálom R5, ktorý automobilku úspešne zastupuje v seriáli WRC.

Fabia edícia R5

Prvé neoficiálne fotografie zverejnil portál autorevue.cz dnes ráno. Všetky snímky pochádzajú z poľských webových stránok a odhaľujú exteriér edície R5. Autu nechýba podobné sfarbenie (biely lak Candy a čierna strecha) či zelené doplnky, ktoré zdobia aj skutočný rely špeciál. Zaujímavá je tiež zadná časť, kde svetlomety efektne prepája čierny pás.

Fabia edícia R5

Pod kapotou sa objaví 1.4 TSI (92 kW), ktorý budú kombinovať výhradne s automatickou dvojspojkovou prevodovkou DSG. Štandardom tiež budú 17-palcové kolesá Savio v zelenom alebo čiernom prevedení, sedadlá s alcantarou či športový multifunkčný volant s červeným prešívaním. Informácie o počte kusov a cene zatiaľ nie sú k dispozícií. Všetko sa dozvieme až na oficiálnej prezentácii – 12. decembra.

Zdroj: Autorevue.cz