Porsche rozbehlo úplne nový biznis - a nemáte šancu uhádnuť aký!

ERIK STRÍŽ, 07.12.2017
S vôňou benzínu to nemá spoločné nič - dokonca si to dokonale odporuje!

Porsche sa dnes okrem áut orientuje aj vo svete hodiniek, módnych doplnkov, svoju značku prepožičiava hračkám, elektronike, kozmetike, reklamným predmetom… toto je ale niečo celkom odlišné. Je to jeden z biznisov, ktoré má nemecké Porsche a robí to tak, aby podporila svoj plán trvalej udržateľnosti.

Porsche vyrába med. Med, ktorý môžete nalievať do čaju, použiť na pečenie alebo na čokoľvek iné, hoci aj ako pleťovú masku na tvár (vraj to robia ženské). Kvetový med vyrába až 1,5 miliónov včiel kdesi v Lipsku.

Porsche Leipzig a jeho med Turbienchen

Med Turbienchen od Porsche Leipzig

Ide o prémiovú značku medu, jej názov je Turbienchen. Napriek tomu, že 25 včelích kolónií bolo zriadených až v máji 2017, vyrábali už okolo 400 kilogramov medu, ktorý sa predáva v obchodnom stredisku zákazníckeho centra Porsche Leipzig. Jedna fľaška medu stojí 8 eur, respektíve 6 eur pre zamestnancov Porsche.

Porsche Leipzig a jeho med Turbienchen

Med Turbienchen od Porsche Leipzig

Projekt výroby a predaja medu je najnovšou zo série environmentálnych iniciatív v Porsche Leipzig, ktorá v okolí off-road oblasti v Lipsku narazila na celú prírodnú rezerváciu.

V roku 2002 spoločnosť založila kolónie poníkov a turov divých v oblasti s rozlohou 132 hektárov, pričom dnes v nej žijú ďalšie voľne žijúce zvieratá, ako sú vtáky, jelene a zajace, ktoré sa do rezervácie dostali prirodzene bez iniciatívy človeka.

Gerd Rupp, predseda predstavenstva spoločnosti Porsche Leipzig, tvrdí, že aj keď sú včely v zimnom období nečinné a zazimované, projekt bol taký úspešný, že bude pokračovať aj v roku 2018.

Porsche Leipzig a jeho med Turbienchen

Med Turbienchen od Porsche Leipzig